ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sluka venoval góly kustódovi a Žilinčanom. Do kasy prispeje aj ako pokladník
zdroj: TASR

Sluka venoval góly kustódovi a Žilinčanom. Do kasy prispeje aj ako pokladník

Večer v Žiari nad Hronom patril slovenským mladíkom. Štvrtkový zápas dvadsaťjednotky s jednoznačným rezultátom 6:0 proti rovesníkom z Arménska hovorí jasnou rečou. Mladí reprezentační futbalisti ovládli prípravný duel jasným spôsobom, a to aj vďaka Branislavovi Slukovi. Ľavý obranca v službách MŠK Žilina sa podieľal na "tenisovom kanárovi" dvomi presnými zásahmi v 14. a 52. minúte. V obidvoch prípadoch išlo o pekné strely spoza šestnástky súpera.

"Vždy, keď praktizujeme streľbu, rád si takto zastrieľam. Som rád, že mi to proti Arménom padlo a pomohol som tímu k úspešnému výsledku. Je to vždy skvelý pocit, keď skórujete v národnom drese. Verím, že prídu aj ďalšie presné zásahy," netajil svoju pozápasovú radosť talentovaný zadák v rozhovore pre web SFZ.

Okamžite mal jasno v tom, komu svoje dva presné zásahy venuje. "Jeden som venoval nášmu kustódovi Pedrovi, ktorý oslavoval narodeniny. Druhý smeroval spoluhráčom v Žiline – Jarovi Mihalíkovi a Mirovi Káčerovi," približuje Sluka a zároveň odpovedá s úsmevom na otázku, či prispeje niečo do klubovej kasy. "Pokladník som ja, takže uvidíme. Samozrejme, dám niečo do banku," reagoval 20-ročný talent, ktorý v ostatnom ročníku nastúpil do 21 zápasov vo Fortuna lige.

Sluka a narodeninový oslávenec Pedro, ktorý dostal krásny darček. foto: futbalsfz.sk
Sluka a narodeninový oslávenec Pedro, ktorý dostal krásny darček. foto: futbalsfz.sk

Viac, ako jeho góly, ho však potešila vysoká výhra zverencov trénera Adriána Guľu. "Zápas sme si poriadne užili. Išli sme na sto percent. Šesť zásahov je tá naša robota, ktorú sme odmakali na ihrisku. Tréner povedal, že každý chalan vydal zo seba maximum na ihrisku. Podali sme dobré výkony," pokračoval Sluka a na záver dodal, že podobný scenár si praje zopakovať aj v nedeľňajšom stretnutí proti českým "dvadsaťjednotkárom" na rakúskej pôde. "Česi vyhrali nad Rusmi 1:0. Bude to pre nás úplne iný zápas ako s Arménmi, ale cieľ bude rovnaký, a teda vyhrať ho."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk