ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kde zakotví na sklonku kariéry? Hviezdneho Buffona láka aj Barcelona
zdroj: TASR/AP

Kde zakotví na sklonku kariéry? Hviezdneho Buffona láka aj Barcelona

Kariéra Gianluigiho Buffona môže nabrať zaujímavý smer v jej blížiacom sa závere. Dlhoročná brankárska opora a legenda Juventusu Turín strávila minulú sezónu medzi tromi žrďami francúzskeho majstra Paríža St. Germain. Futbalový klub, ktorý vlastnia arabskí šejkovia, sa však s legendárnym gólmanom dohodol na rozviazaní kontraktu už po roku. Čo bude teraz?

Buffon, očividne, ešte nechce zavesiť rukavice a kopačky na klinec. Stále ho lákajú viaceré kluby a vo svojom kádri ho chcú mať predovšetkým tie z Číny či USA. To ale Talian odmieta aj napriek tomu, že by si v nich na sklonku kariéry kráľovsky privyrobil pred definitívnym odchodom do dôchodku. Črtá sa však úplne iná, zaujímavejšia možnosť.

Ako tvrdí web Calciomercato, ale aj iné talianske médiá, o služby víťaza MS 2006 sa zaujíma španielsky gigant FC Barcelona. Katalánci potrebujú adekvátnu náhradu za Jaspera Cillessena, ktorý si ako doterajšia brankárska dvojka chce nájsť nový klub a hrávať častejšie. Buffon má na základe tvrdení zahraničných zdrojov kryť chrbát Marcovi-Andrému ter Stegenovi a zastávať pozíciu brankárskej dvojky klubu, čo bola jeho úloha aj v PSG. Okrem Barcelony údajne prejavil o jeho služby záujem aj turecký Fenerbahce Istanbul.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk