ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mazáň má ohľadom budúcnosti jasno: Chcem sa presadiť v tomto klube
zdroj: TASR

Mazáň má ohľadom budúcnosti jasno: Chcem sa presadiť v tomto klube

Nehrával pravidelne, to sa však zmenilo v pravý čas. Slovenský futbalista Róbert Mazáň má za sebou turbulentnú sezónu, ktorú začal v španielskej Celte Vigo spolu so Stanislavom Lobotkom. Tam však odohral iba jeden zápas a porúčal sa na hosťovanie do Talianska. Pôsobenie v druholigových Benátkach sa mu vyplatilo. Počas polroka zasiahol do siedmich duelov a pred tým, než sa znovu stal súčasťou reprezentácie, pocítil veľkú úľavu.

"Cítim sa fantasticky. Najmä preto, že som späť v reprezentácii. Osobné stretnutia s týmito chalanmi sú výborný balzam na celosezónne šrámy," priznal Mazáň v rozhovore pre web SFZ. Benátky sa aktuálne stále bijú o zotrvanie v Serie B, tentoraz však už bez 25-ročného rodáka z Trenčína. Celkové pôsobenie tam napriek neúčasti v záchranárskych bojoch vníma pozitívne. "Bolo to iné ako v Španielsku, pre mňa nová skúsenosť. Určite mi ten polrok pomohol. Do Benátok si ma vybral tréner Walter Zenga, niekdajší bývalý skvelý brankár. Dal mi šancu, hral som, ale potom ho odvolali a na jeho miesto prišiel Serse Cosmi. Ten vsádzal viac či výhradne na Talianov, mužstvo hralo o záchranu a tréner to tak vyhodnotil. V posledných kolách mi však dal zápasovú príležitosť aj on, a preto som odohral plnú minutáž v troch zápasoch," vysvetlil svoju situáciu ľavý zadák.

Róbert Mazáň doposiaľ v národnom drese odohral šesť zápasov. foto: tasr
Róbert Mazáň doposiaľ v národnom drese odohral šesť zápasov. foto: tasr

Ohľadom svojej klubovej budúcnosti má aktuálne jasno - do Benátok sa zrejme nevráti. Naopak, jeho kroky povedú späť do La Ligy. Teraz chce vedenie tímu z Viga presvedčiť, že na to má. "V Benátkach som bol na polročnom hosťovaní, v tejto chvíli to vyzerá na návrat do Viga na prípravu. Nastavený som tak, že sa tam chcem presadiť," zneli slová Mazáňa, ktorý ani v dvoch rôznych kluboch nevypadol zo svojej typickej pozície. "Sokoli" práve na nej musia aktuálne nahradiť Tomáša Hubočana, ktorý oznámil koniec kariéry v národnom drese. "Sme naň momentálne dvaja spolu s Davidom Hanckom. Ak tréner ukáže na mňa, budem sa snažiť zo všetkých síl mu splatiť dôveru. Cítim sa dobre, odhodlanie mi tiež nechýba."

Ku dnešnému dňu šesťnásobný reprezentant SR sa teší, že aktuálne reprezentačné zloženie pozostáva z hráčov, s ktorými má za sebou úspešné pôsobenie vo vekovej kategórii do 21 rokov. "Môj prvý dojem, keď som prišiel na zraz bol, či som niekde v 'dvadsaťjednotke'. Sú to fantastické spomienky, vytvorili sme skvelú partiu a som veľmi rád, že sme sa znova stretli. Cítim sa vyhratejší, mám za sebou pôsobenie v Celte Vigo, polrok v Benátkach, je tam posun. Vo futbale aj v živote," zdôraznil Robo Mazáň.

Tréning s reprezentačnými spoluhráčmi je preňho úľava po náročnej sezóne. foto: tasr
Tréning s reprezentačnými spoluhráčmi je preňho úľava po náročnej sezóne. foto: tasr

Slovenský ľavý bek verí, že sa mu podarí dostať sa na ihrisko v obidvoch zápasoch, ktoré Slováci v blízkom čase odohrajú. "Každý medzištátny zápas je dôležitý. Aj ten s Jordánskom, aj potom v kvalifikácii s Azerbajdžanom. Určite ale budú odlišné, už len tým, že prvý je priateľský a druhý súťažný, jeden hráme doma a ďalší u súpera. Nechcem tipovať, ako to dopadne, ale určite viem, že sa ideme pobiť o víťazstvo," zakončil pre web SFZ Mazáň.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk