ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kóňa z Nitry do tímu treťoligového nováčika, vracia sa na známe miesto
zdroj: Róbert Fritz

Kóňa z Nitry do tímu treťoligového nováčika, vracia sa na známe miesto

Ďalšia známa posila. Po tom, ako vedenie Spartaka Myjava na začiatku mesiaca avizovalo príchod skúseného útočníka Štefana Pekára, informovalo vo štvrtok aj o dohode so stredopoliarom Tomášom Kóňom.

„Ďalšou posilou Spartaka Myjava v III. lige 2019/2020 a staronovou tvárou v tíme by mal byť od leta 2019 ďalší obľúbenec tribún, Tomáš Kóňa. Ten aktuálne figuruje v kádri FC Nitra, ale onedlho by mal zasa obliekať čierno-biely dres kopaničiarov. Tešíme sa z toho a veríme, že táto informácia poteší aj všetkých vás, našich verných fanúšikov!“ píše sa na klubovom Facebooku Myjavy.

Kopaničiari už s istotou vyhrali IV. ligu SZ a vybojovali si postup do III. ligy Západ. Zdá sa, že aj vďaka staronovým posilám nebudú zverenci trénera Ladislava Hudeca vo vyššej súťaži len do počtu.

Tomáš Kóňa
Tomáš Kóňa sa vráti do Myjavy (foto: Jozef Bedej)

Tridsaťpäťročný Tomáš Kóňa je odchovancom nitrianskeho futbalu, v minulosti pôsobil aj v Sparte Praha, Zlíne, Petržalke, Senici či v Slovane Bratislava. Dres Myjavy si na seba obliekal v rokoch 2015 až 2016, celkovo za ňu odohral 58 duelov. Päťkrát sa objavil i v drese slovenskej reprezentácie. V minulej sezóne odohral za Nitru vo Fortuna lige 27 zápasov s bilanciou dva góly a štyri asistencie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk