ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duda gratuloval Košičanom k postupu, po boku viacerých z nich začínal kariéru
zdroj: jäzva

Duda gratuloval Košičanom k postupu, po boku viacerých z nich začínal kariéru

Dvadsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar má za sebou vydarenú sezónu. V drese bundesligovej Herthy Berlín odohral 35 duelov vo všetkých súťažiach, strelil jedenásť gólov a bol jednou z ústredných postav mužstva. Krátku pauzu pred reprezentačným zrazom využil Ondrej Duda na návrat do košického Čermeľa, kde odštartoval profesionálnu kariéru. V sobotu oslavovali postup do druhej ligy viacerí jeho kamaráti a exspoluhráči, dnes už pod značkou FC Košice.

Rodák zo Sniny pútal v Čermeli obrovskú pozornosť. Nečudo, za ostatné roky jeho hviezda zažiarila naplno. Už v Legii Varšava sa Duda zaradil medzi najlepších slovenských futbalistov, v Herthe prenikol medzi najužšiu špičku. Pritom sa to zdá byť ako včera, keď ako sedemnásťročné ucho debutoval v drese MFK Košice. Paradoxne, na trávniku vtedy vystriedal iného tvorcu hry Kamila Karaša, dnes ťahúňa FC.

„Je to pekný pocit, som rád, že chlapci vyhrávajú, a že sa im podarilo postúpiť do druhej ligy. Verím, že o dva až tri roky tu bude Fortuna liga, a že sa budem môcť prísť pozrieť na prvoligový futbal,“ zaželal žlto-modrým Duda, ktorý sa dobre pozná a stále udržiava blízky vzťah s viacerými hráčmi zo súčasného kádra Košičanov, predovšetkým s Františkom Pavúkom, Františkom Vancákom a Borisom Gállom.

Ondrej Duda
Ondrej Duda sa vrátil na miesto, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru (foto: jäzva)

Od Dudovho debutu v MFK ubehlo už takmer osem rokov, no futbal v metropole východného Slovenska sa za ten čas príliš vpred neposunul. Zmeniť to chce ďalší novozaložený klub FC. Dopomôcť by mu k tomu mohla i výstavba štadióna, na ktorom by sa súťažné zápasy mali hrať už na jar budúceho roka. „Ešte som si výstavbu štadióna nepozrel, no z informácií, ktoré mám, som bol trošku smutný. Prvý plán bol, že štadión bude zaobalený, no teraz sa hovorí o tom, že bude rozdelený na dve časti. Konečne však bude, to je dôležité. Verím, že sa tam budú hrať kvalitné zápasy a ľudia zažijú pekné emócie,“ okomentoval 31-násobný slovenský reprezentant, ktorý nechýba v aktuálnej nominácii trénera Hapala pred blížiacimi sa dvoma zápasy proti Jordánsku a Azerbajdžanu.

Až po reprezentačných povinnostiach si Duda konečne užije zaslúžené voľno. „Leto bude krátke. Nehodlám poľaviť, chcem nadviazať na uplynulú sezónu. Budem trénovať tak ako doteraz, dúfam, že aj nový ročník sa mi vydarí,“ dodal šikovný stredopoliar, ktorý si počas roka užíval svoju rolu v tíme Herthy Berlín: „V predchádzajúcej sezóne som aj kvôli zraneniu pravidelne nehrával, teraz som odohral takmer všetky zápasy. Tréner mi dôveroval, myslím si, že to bol kľúč k úspechu.“

Ondrej Duda radosť
Rodák zo Sniny má za sebou vydarenú sezónu (foto: Jozef Bedej)

Dobré výkony slovenského futbalistu neunikli pozornosti agentov a trénerov v popredných európskych kluboch. V polovici mája sa objavila informácia o interese Sevilly o Dudove služby. „Ešte je skoro o tom rozprávať, ani to nechcem veľmi rozoberať. Som v Herthe spokojný, mám tam zmluvu ešte na dva roky. Ak mi ju bude chcieť klub predĺžiť, pristúpim na to. Ak ma budú chcieť predať do dobrého klubu, tak ma predajú. V Berlíne sa cítim dobre,“ uzavrel diplomaticky držiteľ ceny Petra Dubovského z roku 2014.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk