ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Legenda Barcelony: Nie Messi, tento hráč si najviac zaslúži Zlatú loptu
zdroj: TASR

Legenda Barcelony: Nie Messi, tento hráč si najviac zaslúži Zlatú loptu

Lionel Messi bude opäť zrejme najväčší kandidát na zisk prestížneho futbalového ocenenia Ballon d'Or 2019 za výkony v uplynulom ročníku. V ňom nastrieľal dohromady 51 gólov za FC Barcelona a takpovediac "schoval do vrecka" všetkých ostatných útočníkov v Európe. Napriek tomu existujú odborníci, ktorí by dopriali zisk Zlatej lopty inému hráčovi.

Medzi nimi je aj bývalý hráč "blaugranas" Ronald Koeman, v súčasnosti tréner holandskej reprezentácie. Ten by ocenenie pre najlepšieho futbalistu na svete najradšej udelil svojmu zverencovi - obrancovi Virgilovi van Dijkovi. "Najviac si zaslúži získať Zlatú loptu práve on. Väčšinou toto ocenenie dožičia hráčom, ktorí strieľajú rozhodujúce góly alebo sa na nich podieľajú. Avšak, ak bol niekedy čas, kedy by si túto cenu mal prevziať zadák, je to práve teraz," povedal Koeman, ktorý hrával za tím z Camp Nou v rokoch 1989-1995 práve na pozícii obrancu, ale i záložníka.

Dodáva však, že kvality argentínskeho zakončovateľa určite nespochybňuje. "Myslím si, že Messi je najlepší hráč na svete. Zároveň som však presvedčený, že musíte s tímom niečo vyhrať, aby ste sa o Zlatú loptu uchádzali," doplnil Koeman podľa webu goal.com, pričom narážal na fakt, že v nedávno skončenej sezóne vyhral Messi so svojím klubovým zamestnávateľom iba španielsku ligu.

V semifinále Ligy majstrov pohoreli Barcelončania na neskoršom víťazovi FC Liverpool, kde na stopérskej pozícii "operuje" práve Van Dijk. Ten je považovaný mnohými za najlepšieho defenzívneho hráča súčastnosti. Vyslúžil si ocenenie pre najlepšieho futbalistu Premier League 2018/2019 a zároveň aj najlepšieho hráča vo finále LM. Samotný holandský obranca, ktorý bude určite jeden z favoritov aj na Zlatú loptu, však toto ocenenie zatiaľ nerieši. "Vôbec nad tým nepremýšľam, ale ak by sa to náhodou podarilo, bolo by to skvelé. Podľa môjho názoru však nemám šancu, Leo je najlepší hráč na svete a kým bude hrať, zaslúži si túto cenu aj napriek neúčasti vo finále LM," povedal po triumfe Liverpoolu v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži Van Dijk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk