ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Škandál v africkej Lige majstrov, po neuznanom góle nedohrali finále
zdroj: Twitter

Škandál v africkej Lige majstrov, po neuznanom góle nedohrali finále

Liga majstrov už pozná svojho víťaza, a to nielen tá európska, ale i africká. No zatiaľ, čo na starom kontinente spôsobila najväčší škandál sporo odetá modelka, ktorá vybehla na trávnik v Madride, v Afrike musia riešiť omnoho závažnejší problém.

Titul v prestížnej súťaži obhájil minuloročný víťaž Espérance Tunis, no spôsob, akým sa tak stalo, je poriadne bizarný. Tuniský klub v úvodnom zápase finále remizoval na pôde marockého Wydadu Casablanca 1:1 a v odvete viedol od 41. minúty. V 59. minúte vyrovnal Ismail Haddad, ktorý sa šikovne vyhol ofsajdovej pasci súpera. Rozhodcovia napriek tomu gól pre ofsajd neuznali.

Keďže k dispozícii bol, resp. mal byť VAR, nahnevaní Maročania žiadali situáciu preveriť na videu. Technika na štadióne však zlyhala a cez zápas bola nefunkčná, o čom vraj rozhodcovia vedeli, no tímy o tom neinformovali. Televízne zábery síce dokázali, že o ofsajd nešlo, no na to sa arbitri spoliehať nemohli. Po tom, ako neuznali vyrovnávajúci gól, vzplanuli na štadióne vášne. Hráči Wydadu odmietli v zápase pokračovať, hlavný rozhodca ho tak po vyše hodine musel ukončiť. Trofej dvihli nad hlavu futbalisti Espérance Tunis. O tom, či ich triumf zostane v platnosti, by sa malo rozhodnúť v najbližších hodinách za zeleným stolom.

zdroj: Twitter

Keďže k dispozícii bol, resp. mal byť VAR, nahnevaní Maročania žiadali situáciu preveriť na videu. Technika na štadióne však zlyhala a cez zápas bola nefunkčná, o čom vraj rozhodcovia vedeli, no tímy o tom neinformovali. Televízne zábery síce dokázali, že o ofsajd nešlo, no na to sa arbitri spoliehať nemohli. Po tom, ako neuznali vyrovnávajúci gól, vzplanuli na štadióne vášne. Hráči Wydadu odmietli v zápase pokračovať, hlavný rozhodca ho tak po vyše hodine musel ukončiť. Trofej dvihli nad hlavu futbalisti Espérance Tunis.

zdroj: Twitter

Zdá sa, že škandalózne finále africkej Ligy majstrov bude mať ešte dohru na najvyšších miestach. Predstavitelia marockého klubu sa plánujú obrátiť na Medzinárodnú futbalovú federáciu FIFA a na športový arbitrážny súd CAS. Wydad bol totiž poškodený už aj v úvodnom zápase, v ktorom mu rozhodca taktiež neuznal gól a neodpískal jasnú penaltu. 

„Budeme bojovať za naše práva. FIFA i CAS poskytneme všetky detaily a dokumenty. Neopustili smei hrisko, čakali sme len na to, kedy si rozhodca poradí s pokazeným videom. Nerozumiem, prečo vyčkával na inštrukcie, aby sa mohol rozhodnúť,“ vyhlásil pre BBC prezident klubu Saíd Nakírí.

zdroj: Twitter
zdroj: Twitter

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk