ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hornyák po odchode z Liberca zamieril do Puskásovej Akadémie
zdroj: pfla.hu

Hornyák po odchode z Liberca zamieril do Puskásovej Akadémie

Bývalý slovenský reprezentant Zsolt Hornyák sa stal trénerom maďarského klubu FC Puskás Akadémia. S jeho vedením podpísal zmluvu na dva roky s ročnou opciu.

"Prvé dojmy sú výborné. Už sa teším na prácu, v klube sú výborné podmienky a Puskásova Akadémia je známy klub. Pripravujem sa na to, aby sme sa mohli v novej sezóne tešiť z dobrých výsledkov," cituje slová rodáka z Nových Zámkov webová stránka klubu.

Niekdajší obranca Slovana Bratislava, Interu Bratislava a Košíc veľké zmeny v mužstve neplánuje, základ kádra budú tvoriť domáci futbalisti: "Chcel by som, aby kostru tvorili maďarskí hráči, je tu tiež akadémia. Treba mať skúsených hráčov, možno aj legionárov, ale hlavne, aby tu boli maďarskí hráči. Som vždy maximalista, všetko sa bude odvíjať od výsledkov. Máme tu všetky možnosti, aby sme predvádzali pekný futbal. Preferujem útočný štýl."

Hornyák v uplynulej sezóne trénoval český Slovan Liberec a doviedol ho na šieste miesto v ligovej tabuľke. K zmene ho prinútili rodinné dôvody. "Českú ligu by som porovnal s nemeckou bundesligou. Maďarský futbal je technický. Chcel by som vytvoriť zmiešaný štýl hry s agresivitou a rýchlosťou," prezradil Hornyák.

Puskásova Akadémia prežila turbulentnú sezónu, na trénerskej lavičke sa vystriedali traja kormidelníci. Sezónu začala s Miklósom Bencésom, nasledoval János Radoki z Nemecka a ročník ukončila so športovým riaditeľom Andrásom Komjátim. Napriek tomu mužstvo skončilo na siedmej priečke OTP Bank ligy. V kádri pôsobia aj slovenskí legionári Jozef Urblík, Ján Vlasko a Richard Križan.

zdroj: youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Puskas FC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk