ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Martin Škrtel je aktuálne nezamestnaný. Kam povedú jeho ďalšie kroky?
zdroj: RTVS

Martin Škrtel je aktuálne nezamestnaný. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

Martin Škrtel sa v nedeľu vrátil do prostredia, v ktorom herne vyrastal. Pri príležitosti osláv 100. výročia futbalu v Prievidzi sa v exhibičnom zápase predstavil ako kapitán svojho tímu proti výberu Juraja Kucku. Jeho tím síce po remíze 9:9 prehral po pokutových kopoch, na tom však vôbec nezáležalo. Ako priznal dnes už bývalý reprezentačný obranca, nedeľná udalosť v ňom vyvolala množstvo pozitívnych spomienok. Rodák z Handlovej sa po futbalovej stránke zdokonaľoval práve na Hornej Nitre, kde začal svoju úspešnú kariéru.

"Pamätám si na toto prostredie dobre, strávil som tu šesť rokov a s mladšími žiakmi sme boli trikrát majstri Slovenska, a to na tráve, v hale a aj na betóne. Boli sme nesmierne úspešný ročník a práve v tejto oblasti vždy vyrastalo mnoho kvalitných futbalistov. Po dlhom čase som hral s chalanmi, s ktorými som vyrastal práve na tomto štadióne. Som rád, že si naň našlo cestu mnoho ľudí," povedal k úspešnej udalosti Škrtel, ktorý dostal príležitosť v jednom tíme nastúpiť s Patrikom Hrošovským, Adriánom Guľom či mladým zadákom Dávidom Hanckom. Ako priznal, na hlavnom štadióne FC Baník Prievidza nastúpil vôbec prvý raz. "Asi prvýkrát hrám na hlavnom štadióne, ako deti sme totiž vždy hrali na vedľajšom trávniku," hovoril.

"Škrťo" sa počas celého hracieho dňa usmieval od ucha k uchu. A to aj napriek tomu, že aktuálne je bez práce. S tureckým Fenerbahce Istanbul totiž nepredĺžil zmluvu. "Zatiaľ som nezamestnaný iba 3 dni, ak to bude trvať dlhšie, možno už nebudem vysmiaty ako dnes," hovoril veselo 34-ročný zadák. Na otázku, čo ho teraz čaká, odpovedal tiež s úsmevom: "Dovolenka, dovolenka a do tretice dovolenka. Chcem si hlavne oddýchnuť po sezóne,  ktorá bola psychicky náročná." Avšak, čo potom? Kopačky ešte nehodlá zavesiť na klinec. Ako však prezradil, stále prebiehajú rokovania so záujemcami. Podľa zahraničných médií sa o jeho kúpu snažia najmä grécky Olympiakos Pireus či talianska Parma, kde pôsobí aj Kucka.

"Nebudem konkretizovať. Niečo máme a ponuky, samozrejme, sú. Všetko ale nechávam v rukách agentov a verím, že nájdu niečo, čo bude vyhovovať mne aj mojej rodine," hovoril nejasne Škrtel, ktorý nevylúčil ani to, že ostane v najväčšom meste "krajiny polmesiaca". "Dá sa povedať, že sme v kontakte aj s Fenerbahce, prebehli rokovania, avšak bez výrazného výsledku. Uvidíme." V Istanbule bola jeho sezóna ako na hojdacej dráhe. Hoci jeho tím bojoval dlho o záchranu, napokon skončil na šiestom mieste. "Na to, ako ten ročník celkovo vyzeral, to dopadlo relatívne dobre. V tureckej lige sme napokon skončili šiesti aj napriek tomu, že sme sa celý čas zachraňovali. Samozrejme, sklamanie bolo veľké, ale taký je futbal. Verím, že ďalšie sezóny budú pre mňa len a len lepšie. To želám aj Fenerbahce," dodáva Škrtel.

Martin Škrtel si ešte v nedávno skončenej sezóne obliekal dres Fenerbahce Istanbul. foto: tasr/ap
Martin Škrtel si ešte v nedávno skončenej sezóne obliekal dres Fenerbahce Istanbul. foto: tasr/ap

Ako sám tvrdí, na tohtotýždňový reprezentačný zraz nepôjde. Hoci trénerovi Pavlovi Hapalovi oznámil koniec kariéry, v októbri ho čaká oficiálna zápasová rozlúčka s fanúšikmi. Bližšie to však zatiaľ neriešil. "Nebola na to ešte nejaká príležitosť, oni však vedia môj postoj a moje rozhodnutie," hovoril k tejto situácii Škrtel, ktorý na záver skonštatoval, že je šťastný za víťazstvo Liverpoolu v Lige majstrov. Práve tento klub ho zamestnával v rokoch 2008-2016. "Doma sme všetci fandili Liverpoolu a som rád, že po minuloročnom neúspechu sa im podarilo vyhrať trofej.  Pomohol im skorý gól a mohli potom vychádzať zo zabezpečenej obrany. Myslím si, že si ju zaslúžili," zhodnotil stále vynikajúci obranca.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Turecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk