ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Obrovská tragédia, Jose Antonio Reyes zahynul pri dopravnej nehode
zdroj: TASR

Obrovská tragédia, Jose Antonio Reyes zahynul pri dopravnej nehode

Bývalý španielsky reprezentant Jose Antonio Reyes v sobotu zahynul vo veku 35 rokov pri dopravnej nehode. Informovali o tom jeho bývalý a aj súčasný klub FC Sevilla resp. Extremadura Unión Deportiva prostredníctvom twitteru. Podľa periodika Marca sa nešťastie stalo ráno v meste Utreta, a nehodu neprežil ani Reyesov bratranec.

"S hlbokým zármutkom oznamujeme skon Joseho Antonia Reyesa pri nehode. Modlíme sa za jeho dušu," uviedla Extremadura.

Reyes je doteraz najmladší debutant v seniorskom tíme FC Sevilla, keď sa mu to podarilo v roku 2000 ako šestnásťročnému. Bol súčasť tímu, ktorý zvíťazil v Európskej lige trikrát za sebou (2014, 2015, 2016), dva triumfy pridal aj s Atleticom Madrid (2010, 2012). V 2004 v drese Arsenalu Londýn získal titul majstra Anglicka, keď "kanonieri" neutrpeli ani jednu ligovú prehru. O dva roky neskôr si zahral finále Ligy majstrov, Arsenal však prehral s Barcelonou (1:2). V ročníku 2006/2007 sa s Realom Madrid tešil z prvenstva v najvyššej španielskej súťaži.

Naposledy hral za druholigový klub Extremadura Unión Deportiva, s ktorým v januári podpísal zmluvu na päť mesiacov. Celkovo odohral 646 zápasov a strelil 95 gólov, v národnom tíme pridal 21 štartov a štyri zásahy.

zdroj: twitter.com/Arsenal FC

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sevilla

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk