ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sarri si vyberá: Chelsea alebo Juventus? Zaslúžim si zostať, ale...
zdroj: foto: TASR/AP

Sarri si vyberá: Chelsea alebo Juventus? Zaslúžim si zostať, ale...

Je známy tým, že je tvrdý fajčiar. Po každom vypätom zápase spotrebuje jednu až dve krabičky cigariet. Pred príchodom do Anglicka ani neovládal tamojšiu reč a jeho herná taktika v FC Chelsea žala počas celej sezóny 2018/2019 tvrdú kritiku.

Napriek náročným okolnostiam taliansky tréner Maurizio Sarri doviedol futbalistov "The Blues" k tretiemu miestu v Premier League, do finále Anglického ligového pohára a v stredu aj k celkovému triumfu v Európskej lige. Kritizovaný 60-ročný lodivod po víťazstve svojho tímu 4:1 nad Arsenalom vyvrátil všetky dohady o tom, že si nezaslúži byť koučom tímu zo Stamford Bridge.

 "Som naozaj veľmi šťastný. Táto trofej je pre klub veľmi dôležitá, zaslúžime si ju. Začiatkom roka sme sa ocitli v problémoch, ale napriek tomu sme sa kvalifikovali do Ligy majstrov 2019/2020, vyhrali sme v EL dvanásť zápasov a postúpili do finále Ligového pohára. Po prehre 0:6 s Manchestrom City v jednom z kľúčových duelov sezóny sme skrátka začali robiť veci inak," hovoril nadšený rodák z Neapola podľa webu bbc.com.

Sarri je známy tým, že sa venuje aj práci bankára a v pozícii futbalového kouča získal teraz vôbec svoju prvú trofej na vrcholovej úrovni od roku 1990, kedy trénoval amatérsky taliansky klub U.S.D. Stia 1925. Vypracoval sa však na pozíciu uznávaného kouča.

Britské médiá napriek tomu stále riešia jeho možnú budúcnosť. Ostane v FC Chelsea? Neustála kritika a medializované horšie vzťahy s niektorými z hráčov či niektoré tréningové roztržky sa mu môžu stať osudnými. Hovorí sa o veľkom záujme Juventusu Turín, ktorý potrebuje adekvátnu náhradu za odchádzajúceho Massimiliana Allegriho. Sarriho výber je však jasný.

"Milujem Premier League a v Chelsea som naozaj šťastný. Myslím si, že si zaslúžim ostať, ale môj názor v tomto nestačí. Potrebujem si sadnúť s vedením a konštruktívne sa porozprávať. Chcem, aby sme mali jasno v tom, čo môžem pre klub urobiť a čo môže on urobiť pre mňa," skonštatoval Sarri, ktorý prevzal modrý klub z Londýna v júli 2018 a upísal sa mu do konca júna 2021. Na záver dodal: "Je to normálny postup po každej sezóne. Aktuálny kontrakt s klubom mi vyprší až o dva roky, v tomto momente ale nič nie je isté."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Chelsea

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk