ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Smutný koniec kariéry Petra Čecha: Som na seba hrdý
zdroj: TASR/AP

Smutný koniec kariéry Petra Čecha: Som na seba hrdý

Jeden z najlepších brankárov všetkých čias, rekordér Premier League, legenda českého futbalu a londýnskej Chelsea. Paradoxne, práve proti „The Blues“ stál Petr Čech vo svojom poslednom zápase v profesionálnej futbalovej kariére. V drese Arsenalu túžil po európskej trofeji, jeho sny sa ale vo finále Európskej ligy zrútili ako domček z kariet.

Happy end sa nekonal. „Kanonieri“ v rozhodujúcom zápase sezóny vyhoreli ako fakľa. Až na úvodnú polhodinu nedokázali s „The Blues“ držať krok a prehra 1:4 bola síce krutá, no bola reálnym odrazom diania na ihrisku. „Prehrať finále je veľké sklamanie, zvlášť, keď išlo o môj posledný zápas v kariére. Chcete skončiť na vrchole. Prežil som však úžasnú kariéru. Asi nemôžete mať všetko,“ rozhovoril sa bezprostredne po prehratom dueli pre BT Sport rodák z Plzne.

Už 37-ročný gólman nastupoval do svojho posledného zápasu v bohatej kariére so zmiešanými pocitmi, na jeho výkone to ale badať nebolo. Napriek štyrom inkasovaným gólom bol práve Čech jedným z najlepších, ba možno i najlepším hráčom Arsenalu. „Som na seba a na svoj výkon hrdý, pretože keď hráte posledný zápas v kariére, navyše vo finále, je okolo toho veľa tlaku a špekulácií. Celý rok sme tvrdo dreli, no nakoniec sme neboli odmenení. Myslím si, že tento tím si zaslúžil viac, no verím, že o rok sa vráti silnejší,“ vyhlásil rekordér v počte čistých kont v anglickej Premier League.

zdroj: Twitter/BT Sport

Bývalý 124-násobný český reprezentant získal počas kariéry množstvo individuálnych i kolektívnych ocenení. S Chelsea, kde strávil dlhých jedenásť rokov, sa radoval zo štyroch anglických titulov, štyrikrát s „The Blues“ triumfoval v FA Cup-e, trikrát v Ligovom pohári, dvakrát v Community Shield a raz v Lige majstrov a v Európskej lige. V Arsenale sa mu už darilo menej, no napriek tomu siahol na FA Cup a dvakrát na trofej určenú víťazovi Community Shield. 

Zdá sa, že ani po skončení hráčskej kariéry sa Čech do Českej republiky nevráti. Už pred finále Európskej ligy sa nahlas šepkalo o tom, kam povedú jeho ďalšie kroky po vypršaní zmluvy s Arsenalom. Údajne sa vráti do Chelsea, kde bude zastávať pozíciu športového riaditeľa. „Chcel som nad hlavu zdvihnúť trofej, potom si sadnúť a popremýšľať. Až do 30. júna som hráčom Arsenalu. Na to ľudia zabudli. Dovtedy sa určite rozhodnem,“ uzavrel tradične diplomaticky legendárny Petr Čech.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk