ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Afričan Deli zo Slavie a jeho prvý rozhovor v češtine: Kámo, máme double!
zdroj: youtube.com/O2 TV Sport

VIDEO: Afričan Deli zo Slavie a jeho prvý rozhovor v češtine: Kámo, máme double!

Pražská Slavia zažila jednu z najlepších sezón vo svojej histórii. V Európskej lige dokráčala až do štvrťfinále, kde vypadla na štíte neskoršieho víťaza súťaže londýnskej Chelsea. Na domácej scéne pražský klub dominoval, získal ligový titul a zvíťazil aj v národnom pohári.

Ústrednou postavou mužstva bol urastený stopér Simon Deli. Reprezentant Pobrežia Slonoviny odohral 36 duelov vo všetkých súťažiach a výraznou mierou sa pričinil k úspešnému ťaženiu Slavie. „Sezóna bola náročná, hrali sme v troch súťažiach, dve sme vyhrali. Bolo to ťažké, ale spolu sme to dokázali,“ rozhovoril sa vo svojom vôbec prvom rozhovore v češtine pred televíznymi kamerami 27-ročný rodák z Abidžanu.

zdroj: youtube.com/O2 TV Sport

Otázku, ako by porovnal aktuálny titul s tým spred dvoch rokov, Deli najprv nepochopil. „Kámo, ja teraz neviem ako to bude. Som v Slavii, cítim sa tu dobre,“ odpovedal, no na druhý pokus už otázku redaktora pochopil: „Nedá sa to porovnať. Tento ročník bol fakt ťažký, hrali sme proti dobrým tímom. Ale kámo, máme double, to je veľmi dôležité. Fanúšikovia majú radosť, pre nás je to tá najlepšia sezóna!“

Nie je zvykom, aby bol v Slavii kapitánom cudzinec. Delimu sa to podarilo, a to dokonca vo veľkolepom zápase, v pohárovej Európe proti Chelsea. „Som šťastný, bola to veľká radosť. V Slavii sa cítim byť súčasťou rodiny,“ neskrýva svoje pocity sympatický Afričan, ktorého ani po skončení súťažného ročníka nečaká odpočinok. Naopak, s reprezentáciou Pobrežia Slonoviny ho v druhej polovici júna čakajú boje na Africkom pohári národov: „Kámo, to bude najlepšie, keď vyhráme APN. To by bol naozaj najlepší rok!“

Svoj premiérový televízny rozhovor v češtine zvládol Deli na jednotku, divákov pobavil i záverečnými slovami adresovanými redaktorovi. „Díky bráško, nie je zač,“ rozlúčil sa dobre stavaný obranca (192 cm), ktorý v Slavii pôsobí od roku 2015. Kariéru v Česku pritom odštartoval v roku 2012 v konkurenčnej Sparte Praha, kde však nedostal dostatok príležítostí. Okrem toho hosťoval aj v Českých Budějoviciach a v Příbrame.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pobřežie Slon.

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk