ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Baku ošetrili zraneného fanúšika, Pavelko háji dejisko finále
zdroj: TASR

V Baku ošetrili zraneného fanúšika, Pavelko háji dejisko finále

Člen výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) Andrij Pavelko háji Baku ako hostiteľa finále Európskej ligy napriek vysokým cestovným nákladom pre fanúšikov londýnskych klubov Arsenal a Chelsea. Mnohých priaznivcov odradili vysoké ceny hotelov a nedostatočný počet letov do azerbajdžanskej metropoly.

"Myslím si, že v Londýne by bol zasa problém s lokalitou a hotelmi. Som si istý, že zápas prinesie pozitívne emócie všetkým fanúšikom, ktorí prišli na finále. Verím, že Baku ukáže svoje schopnosti a pohostinnosť na maximum," citovala Pavelka agentúra AP.   

Oba tímy mali na finále k dispozícii 6000 vstupeniek, ale ani jeden tím nevyčerpal túto kvótu. Do Baku sa vydalo len niekoľko tisíc fanúšikov z Anglicka. Sťažovali sa na predražené ceny ubytovania i drahé a navyše zriedkavé lety. V dejisku sa priaznivci oboch táborov dostali už aj do konfliktu. Hovorca azerbajdžanského ministerstva zdravotníctva Parviz Abubekirov povedal, že jedného britského fanúšika hospitalizovali s otvorenou ranou a podliatinami, ktoré utrpel pri potýčke medzi fanúšikmi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk