ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bezduchý výkon Trenčína, Kleščík: Ak nezmeníme prístup, nezvládneme to
zdroj: AS Trenčín

Bezduchý výkon Trenčína, Kleščík: Ak nezmeníme prístup, nezvládneme to

Tréner Ivan Galád sa ujal kormidla v AS Trenčín, aby prebudil tím, ktorý už na pohľad vyzeral byť odpísaný. Fanúšikom to vlialo novú nádej, no len do utorkového večera. V úvodnom barážovom stretnutí sa predposledný celok Fortuna ligy nevyznamenal. Na pôde druholigového Popradu predviedol bezduchý výkon a napokon bol rád „len“ za prehru 0:2.

Podtatranci boli od úvodu aktívnejší, už v 10. minúte rozvlnil po štandardnej situácii sieť za Šemrincom Pajer. Ešte do polčasu mohli zverenci trénera Petruša pridať i ďalšie góly, Luberdovu hlavičku zastavilo brvno a pri dvoch nebezpečných pokusoch Acostu sa vyznamenal hosťujúci brankár. „Domáci hrali ofenzívny futbal, no hlavne sa vždy snažili dostať do kompaktu a pozorne brániť. Dobre sa presúvali, my sme sa sami našou zložitou hrou dostali pod tlak. Hlavne v prvom polčase súper dobre využíval priestory za našimi chrbtami. Aj s prispením šťastia sme to ustáli, lebo ten výsledok mohol byť aj vyšší ako bol,“ bez výhovoriek priznal kapitán Trenčína Peter Kleščík.

Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Poprad cítil šancu a odhodlane šiel za druhým gólom. Toho sa dočkal, keď bol v 58. minúte na konci peknej akcie kanonier Stanislav Šesták. Trenčania nenašli odpoveď, za dvojgólovú prehru ešte mohli byť radi. „Súper nás predčil v agresivite, chcení, ochote. Tieto atribúty nám chýbali, pričom práve o tomto sú tieto zápasy. Pokiaľ nezmeníme prístup, tak to v sobotu nezvládneme. Budeme už musieť ísť do rizika, uvidíme, ako to vypáli. Výsledok 0:2 nie je dobrý, ale verím tomu, že sa ešte dáme dokopy a zabojujeme,“ zaželal si jeden zmála skúsených hráčov v tábore AS.

Peter Kleščík
Kapitán Trenčína Peter Kleščík vie, že ak sa jeho tím chce zachrániť vo Fortuna lige, musí v barážovej odvete podať diametrálne odlišný výkon (foto: AS Trenčín)

Trápiaci sa prvoligista si uvedomuje, že barážový dvojzápas je ešte len vo svojej polovici, no tiež vie, že na udržanie sa vo Fortuna lige musí podať v sobotňajšej odvete v Žiline diametrálne odlišný výkon. „Musíme si uvedomiť, že ak k tomu pristúpime tak ako dnes, bude to veľmi zložité. Je to o prístupe, ochote, chcení, nie o hlave,“ myslí si Kleščík, na ktorého nadviazal tradične pragmatický tréner Ivan Galád: „Domáci vyhrali zaslúžene, hrali pekný futbal, ale sme ešte len v polovici cesty. Čaká nás zápas, na ktorý sa budeme snažiť dobre pripraviť a otočiť vývoj tejto baráže.“

Odvetný duel baráže je na programe v sobotu 1. júna o 17.00 h na štadióne pod Dubňom v Žiline.

zdroj: Facebook/Futbalnet.sk

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk