ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Problém s dopravou na finále Európskej ligy: Chelsea neodporúča letieť cez Tbilisi
zdroj: TASR/AP

Problém s dopravou na finále Európskej ligy: Chelsea neodporúča letieť cez Tbilisi

Organizátori finále Európskej ligy, v ktorom na seba v stredu 29. mája narazia londýnske kluby Chelsea a Arsenal, navrhli britským fanúšikom alternatívnu formu dopravu cez gruzínske Tbilisi. Vedenie Chelsea ju však svojim fanúšikom neodporúča.

Tbilisi je od metropoly Azerbajdžanu vzdialené približne 580 km. Zvyšok cesty by tak fanúšikovia museli absolvovať vlakom. Vedenie "the Blues" sa k situácii vyjadrilo po tom, ako fanúšikovia kritizovali jeho nedostatočnú podporu pri prípravách výjazdu. "Súcítime s našimi fanúšikmi. Bohužiaľ sú tu vonkajšie faktory, ktoré klub nedokáže ovplyvniť. Tie zahŕňajú výber dejiska zápasu, ktoré je od Londýna vzdialené viac ako 4000 kilometrov. Vážime si snahu organizátorov poskytnúť fanúšikom alternatívny spôsob dopravy, no riešenie, s ktorým prišli, nepovažujeme za najšťastnejšie a z toho dôvodu ho nemôžeme odporučiť. Hoci je let do Tbilisi lacnejší ako priama linka do Baku, vo vlaku by neboli zabezpečené základne bezpečnostné opatrenia. Budeme však aj naďalej spolupracovať so všetkými zainteresovanými stranami, aby sme našli vhodné riešenie," stálo vo vyhlásení klubu.

Každý z finalistov dostal pre svojich podporovateľov k dispozícii 6.000 lístkov. Necelý týždeň pred duelom však klubom naďalej zostáva približne polovica vstupeniek, o ktoré fanúšikovia nejavia záujem.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk