ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Farkaša mrzí čierna diera po divákoch. Som unavený z futbalu, priznáva Kuruc
zdroj: Jozef Bedej

Farkaša mrzí čierna diera po divákoch. Som unavený z futbalu, priznáva Kuruc

Sezónu nebudú hodnotiť kladne, lebo rozhodne chceli viac. Futbalisti FC Nitra si prežili poriadne sínusoidný ročník. Po dobrom jesennom vstupe do sezóny figurovali približne v strede tabuľky. Tri výhry po sebe pred zimnou prestávkou znamenali ambície minimálne na prvú šestku, následne však prišla séria desiatich ligových zápasov po sebe bez trojbodového zápisu. Nitrania sa trápili a napokon po poslednom kole v nadstavbovej skupine o záchranu uzavreli sezónu s 34 bodmi, teda rovnakým počtom bodov, aký nazbierali Zlaté Moravce, ktoré boli po jeseni posledné. A práve na pôde tohto klubu uzavreli v derby sezónu prehrou 0:1.

"Dnešný zápas, odrazil obraz našej hry. Treba to priznať konečne, trápili sme sa, a to už viac zápasov. Odľahlo nám, že liga končí," hovoril po piatkovom stretnutí na trávniku FC ViOn úprimne nitriansky kapitán Pavol Farkaš. Kriticky sa vyjadril k celej sezóne tímu spod Zobora. "Nemôžeme sezónu hodnotiť veľmi pozítívne, hoci sme to mali naštartované veľmi dobre. Keď sme však prvé štyri zápasy na jar nezvládli, niečo na nás spadlo. Herný prejav sa zhoršoval a bolo to sklamanie. Boli sme kúsok od prvej šestky a napokon sme pomaly do posledného kola bojovali o záchranu. Treba si to s chladnými hlavami vyriešiť a zamerať sa do budúcna," zamyslel sa 34-ročný stopér.

Nitranov sprevádzalo viacero problémov. Trénera Ivana Galáda po vypadnutí vo štvrťfinále Slovnaft Cupu nahradil Michal Kuruc, hovorilo sa o meškajúcich výplatách či neudelení licencie pre ďalší ročník. "K výplatám by som sa nerád vyjadroval. Povedali nám, že fungujeme ďalej, ideme ďalej a verím, že ľudia v klube robia všetko pre to, aby nám vytvorili adekvátne podmienky. Jedno s druhým súvisí," myslí si nitrianske "céčko". Spomenuté problémy sa zrejme odrazili aj na chabej diváckej návštevnosti, ktorá nezavítala ani na zbrusunový Štadión Pod Zoborom. To nesmierne mrzelo celý tím. "Kde boli priaznivci, to sa aj ja pýtam, lebo návštevy boli mizerné aj napriek tomu, že máme nový štadión. Je mi z toho smutno, lebo možno aj my hráči máme na tom nejaký podiel. Z tribún nepočuť nič pozitívne, iba urážky a nadávky. Niečo sa buduje, ideme dopredu, ale fanúšikov prilákať nevieme," netajil Farkveľké sklamanie.

Tréner FC Nitra Michal Kuruc. ZDROJ: Jozef Bedej
Tréner FC Nitra Michal Kuruc. ZDROJ: Jozef Bedej

Nespokojnosť netajil ani kouč Michal Kuruc, ktorého tešila aspoň bojovnosť v dueli proti Zlatým Moravciam, a to aj napriek prehre. "Vyvrátili sme všetky fámy, ktoré kolovali ohľadom témy, že sme sa nejako dohodli na výsledku. Išli sme naplno, súper mal však väčšiu motiváciu. My sme sa snažili urobiť drámu až do konca a skorigovať stav," hovoril Kuruc k derby stretnutiu a následne okamžite prešiel ku komplexnému hodnoteniu sezóny. Na nej sa odrazili podľa jeho názoru aj odchody viacerých dôležitých opôr. "Jeseň sme nemali tragickú, v jarnej časti sme sa však oslabili. Hroššo, Taiwo, Fábry... Viacerí hráči odišli a trápili sme sa, lebo neboli dostatočne nahradení. Mohli sme byť radi, že sme uhrali na jar viacero remíz, čím sme si udržali iných od seba a zóny zostupu," pokračoval 37-ročný lodivod. Ten už následne odmietol odpovedať na záverečnú otázku o tom, či sa Nitra z chýb v tejto sezóne poučí v tej nasledujúcej a na záver iba krátko skonštatoval: "Som unavený z futbalu a som rád, že je koniec sezóny."
Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk