ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veľká výmena medzi ManUtd a Interom? Ku Škriniarovi lanária útočnú hviezdu
zdroj: TASR/AP

Veľká výmena medzi ManUtd a Interom? Ku Škriniarovi lanária útočnú hviezdu

Letné prestupové okno sa už čoskoro otvorí dokorán a viacerí európski futbaloví giganti sa chystajú na veľký lov. Medzi nimi figuruje aj taliansky Inter Miláno, ktorý chce vystužiť predovšetkým svoje ofenzívne rady. Dlhodobo sa hovorí o možnom konci Maura Icardiho v klube a "nerazzurri" chcú adekvátnu náhradu. Aj preto zaostrili svoje pohľady smerom do anglickej Premier League.

Podľa talianskeho periodika La Gazzetta dello Sport chce tím zo San Sira získať do svojich radov Romelua Lukakua z Manchestru United. Spomenuté médium tvrdí, že vedenie tohto mužstva chce docieliť príchod belgického útočníka výmenným obchodom. Na Old Trafford plánuje poslať 30 miliónov eur a k tomu aj svojho hráča Ivana Perišiča. K tímu okolo slovenského reprezentanta Milana Škriniara by tak pribudol 26-ročný zakončovateľ a držiteľ bronzu z MS 2018, kým opačným smerom by zamieril chorvátsky vicemajster sveta.

Pre obidve strany sa táto výmena zdá byť na pohľad ideálna. Lukaku čelí v drese "červených diablov" dlhšiu dobu ostrej kritike pre nevýrazné výkony a nízku gólovú potenciu. V nedávno skončenom ročníku nastrieľal iba 15 presných zásahov v rámci všetkých klubových súťaží. Belgičan pritom už dávnejšie netajil svoj interes ohľadom možného prestupu do Serie A. "Bol by to sen. Dúfam, že skôr či neskôr sa tak stane, hoci sa teraz naplno sústredím na ManUnited," povedal Lukaku ešte v apríli podľa webu skysports.com.

Rodák zo Splitu Perišič je pritom dlhodobo v hľadáčiku Manchestru United. Tridsaťročného chorvátskeho krídelníka chcel do svojich radov získať už José Mourinho, čo sa mu však nepodarilo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk