ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Wenger plánuje návrat: Futbal je moja vášeň
zdroj: TASR/AP

Wenger plánuje návrat: Futbal je moja vášeň

V októbri síce oslávi už 70. narodeniny, no to mu aj tak nebráni v tom, aby robil, čo ho baví. Legendárny tréner Arséne Wenger je od skončenia minulej sezóny bez práce, keď ho v Arsenale nahradil Unai Emery. Odvtedy odmietol už niekoľko ponúk, no podľa svojich slov sa do sveta futbalu ešte rozhodne vráti.

Rodák zo Štrasburgu v rozhovore pre denník The Guardian potvrdil, že chystá návrat do futbalového diania, no sám nevie, v akej pozícii. Dlhoročný manažér „kanonierov“ mal po skončení dlhoročného pôsobenia v Londýne viacero možností, všetky poctivo zvažuje.

„Určite sa vrátim k futbalu. V akej pozícii? To ešte neviem. Buď ako manažér, alebo nie. Stále mám apetít a chuť do práce,“ vyhlásil Wenger, ktorý okrem Arsenalu viedol i Nancy, Monaco a japonskú Nagoyu. 

Arséne Wenger
Posledný domáci zápas a rozlúčka Arséna Wengera s Arsenalom (TASR/AP)

„Pôvodne som vravel, že sa po krátkej pauze vrátim do diania, následne som sa rozhodol trošku si držať odstup. Dospel som však k rozhodnutiu, že chcem zdielať s inými to, čo som sa naučil počas svojho života. Pretože život je užitočný len vtedy, ak v určitom štádiu iným odovzdáte to, čo ste sa naučili. Toto rozhodnutie učiním už čoskoro. Futbal je stále moja vášeň,“ netají žijúca trénerská legenda.

Arséne Wenger získal s Arsenalom tri ligové tituly, sedemkrát sa s tímom radoval zo zisku FA Cup-u a sedemkrát z víťazstva v Community Shield. Po tom, ako ukončil svoje pôsobenie na severe Londýna, spájalo sa jeho meno predovšetkým s parížskym Saint-Germain a s mníchovským Bayernom.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Arsenal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk