ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenská stopa v FC Barcelona. Katalánci podpísali nádejného mladíka a poistili si ho na 100 miliónov eur
zdroj: twitter @SquawkaNews

Slovenská stopa v FC Barcelona. Katalánci podpísali nádejného mladíka a poistili si ho na 100 miliónov eur

FC Barcelona potvrdil príchod novej akvizície. Španielsky futbalový gigant priviedol do svojho tímu mladého Holanďana Ludovita Reisa, ktorý má slovenské korene. Osemnásťročného záložníka odkúpili "blaugranas" z holandského tímu FC Groningen. Za tento tím odohral Reis celkovo 50 zápasov a v nedávno skončenej sezóne Eredivisie má na konte najviac vyhraných osobných súbojov spomedzi všetkých hráčov (114).

Katalánci si okamžite všimli jeho kvalít. Z Groningenu ho odkúpili za 3,25 milióna eur a podpísali s ním zmluvu do konca júna 2022 s opciou na dvojročné predĺženie. Jeho výkupná klauzula činí závratných 100 miliónov eur. "Je to úžasný, špeciálny deň. Nikdy naň nezabudnem, splnil sa mi totiž najväčší sen. Barcelona je úžasná a všetko v nej tiež. Od malička, odkedy hrám futbal, som každú noc sníval o tomto momente," povedal Reis pre oficiálny web tímu z Camp Nou. Začať by mal v tíme Barcelona B, časom však túži ísť o level vyššie.

"Chcem po tom hrať na svojej prirodzenej pozícii defenzívneho stredopoliara, môžem byť však aj ofenzívny záložník, ak to tím bude vyžadovať. Túžim po tom dostať sa do prvého tímu a naučiť sa veľa od Sergia Busquetsa, ale aj ostatných hviezd klubu, od najlepších hráčov na svete," dopĺňa Ludovit Reis.

Mladý Holanďan má rodičov Slovákov a zároveň je sám vlastníkom slovenského občianstva. Vďaka tomu by mohol reprezentovať aj Slovensko, avšak už dávnejšie vyjadril svoju túžbu obliekať si dres "krajiny tulipánov", za ktorú už hráva na mládežníckej úrovni.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

HOKEJ.sk