ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Escriba ostáva trénerom Celty Vigo
zdroj: TASR/AP

Escriba ostáva trénerom Celty Vigo

Fran Escriba ostáva trénerom futbalistov Celty Vigo. Ako informoval denník Marca, s klubom španielskej La Ligy sa dohodol na dvojročnom predĺžení spolupráce. V Celte pôsobí aj slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka.

Escriba prišiel na lavičku galícijského tímu v marci s cieľom zachrániť ho medzi elitou a to sa mu aj podarilo. V dvanástich zápasoch pod jeho vedením získali "Los Celticos" 16 bodov a v tabuľke obsadili 17. miesto. Kľúčom z záchrane bolo domáce víťazstvo 2:1 nad Gironou, ktorá zostúpila spoločne s Huescou a Rayom Vallecano.   

"Som veľmi spokojný, že sme sa dohodli na novom dvojročnom kontrakte. Podarilo sa nám zachrániť Celtu v najvyššej súťaži a bolo prirodzené, že som mal chuť pokračovať v načatom diele. Prvé rokovania s vedením klubu sa uskutočnili v pondelok, v stredu neskoro večer sme podpísali zmluvu. Zhodli sme sa, že v lete musíme posilniť mužstvo, aby nová sezóna bola úspešnejšia ako predchádzajúca. Musíme mať vyššie ambície," uviedol pre španielske médiá bývalý kouč Villarrealu, Getafe a Elche. V Celte ostávajú aj členovia Escribovho realizačného tímu David Generelo, Miguel Villagrasa, David Martinez, Nando Villa, Borja Oubina a Mario Bermejo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Celta Vigo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk