ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po jednej sezóne v Barcelone sa stal prebytočný. Brazílčana teraz láka pätica veľkoklubov
zdroj: TASR/AP

Po jednej sezóne v Barcelone sa stal prebytočný. Brazílčana teraz láka pätica veľkoklubov

Jedna sezóna u giganta a okamžitý odchod? Takýto nepekný scenár sa rysuje pre brazílskeho krídelníka Malcoma v drese španielskeho FC Barcelona. Futbalový klub zo Španielska ho kúpil iba počas minulého leta za 40 miliónov eur z francúzskeho Girondins de Bordeaux. Dvadsaťdvaročný rodák z mesta Sao Paulo však za Kataláncov odohral iba 23 súťažných zápasov, pričom strelil štyri góly. Do hry ho tréner Ernesto Valverde v mnohých prípadoch nasadil iba ako striedajúceho hráča. Viaceré španielske médiá píšu o tom, že pre Barcelonu je nepotrebný. Situáciu chce využiť hneď niekoľko európskych veľkoklubov.

Podľa webu sport.es má najvážnejší záujem o Malcoma anglický Tottenham Hotspur. Vedenie "kohútov" už údajne začalo rokovať s manažmentom "blaugranas" a kontaktovalo tamojšiu direktívu, aby obidve strany započali rokovanie o kúpe tohto hráča. Samotný Brazílčan podľa kuloárnych informácií vyjadril záujem opustiť klub, v ktorom nedostáva potrebné množstvo herných príležitostí. Tím z Londýna však nie je jediný, ktorý by ho chcel priviesť do svojich štruktúr.

V hre o služby Malcoma je podľa britských médií aj konkurenčný Arsenal. Mladý juhoamerický krídelník by však mohol zamieriť aj do Nemecka, kde vehementný záujem prejavila Borussia Dortmund. Tá v posledných dňoch poriadne posilňuje svoj káder, keď d tímu získala Nica Schulza, Juliana Brandta a Thorgana Hazarda. Malcom by sa mohol stať štvrtou akvizíciou tohto klubu. Záujem však hlásia aj dva talianske kluby - Inter Miláno a AS Rím. Druhý spomenutý klub mal o tohto hráča záujem už počas predošlého leta, avšak na poslednú chvíľu si ho uchmatli práve Barcelončania. Za jeho predaj teraz požadujú rovnakú čiastku, za akú ho kúpili, a teda minimálne 40 miliónov eur.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk