Bývalá hviezda Podbrezovej vystrieľala Opave záchranu: Pivo nepijem, ale baviť sa budem
zdroj: sfc.cz/Petr Widenka

Vyhol sa bojom o záchranu v najvyššej slovenskej súťaži, aby zariadil zotrvanie svojho nového zamestnávateľa u západných susedov. Bývalý hráč FK Železiarne Podbrezová Endy Opoku Bernadina si vyslúžil status nečakaného hrdinu zápasu, v ktorom český tím Slezký FC Opava triumfoval 2:1 nad konkurenčným mužstvom 1. FK Příbram. Stalo sa tak vďaka gólu Holanďana, ktorý prišiel na ihrisko v 84. minúte a už o minútu neskôr zabezpečil svojmu tímu víťazným presným zásahom v predposlednom kole skupiny o záchranu v českej Fortuna lige zotrvanie medzi elitou.

"Je to niečo úžasné, nemám slov. Je síce jedno, kto dal víťazný gól, ale som nesmierne šťastný. Nemám za sebou dlhú aktívnu hernú činnosť, mám predsa len iba 24 rokov, no určite je to doteraz môj najdôležitejší gól počas celej kariéry," vyslovil radostne Bernadina podľa oficiálneho webu SFC.

Holandský futbalista, ktorý má korene v Curacau a Ghane, strelil iba svoj druhý gól počas sezóny 2018/2019 v českej lige, avšak druhý po sebe z pozície žolíka. Mladý záložník, ktorý iba pár mesiacov dozadu rozviazal kontrakt s FK Železiarne Podbrezová, má teraz veľké dôvody na oslavy. "Chcem sa poďakovať fanúšikom, ktorí vytvorili skvelú atmosféru, ale aj všetkým v klube. Oslavovať budeme určite všetci spoločne. Pivo síce nepijem, ale baviť sa budem určite," doplnil Bernadina.

Mladý záložník z "krajiny tulipánov" pôsobil do sedemnástich rokov v domácom PSV Eindhoven, následne prešiel do konkurenčného Twente Enschede. Jeho ďalšie kroky v roku 2015 smerovali na Slovensko, keď za Duklu Banská Bystrica a následne FK Železiarne Podbrezvová odohral 89 zápasov v najvyššej, resp. druhej najvyššej súťaži. Celkovo za ten čas nastrieľal 20 gólov.