ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bývalý kouč PSG otvorene priznal: Mbappé chcel prestúpiť do...
zdroj: TASR

Bývalý kouč PSG otvorene priznal: Mbappé chcel prestúpiť do...

Posledné vyhlásenia Kyliana Mbappého spôsobili poriadny rozruch. Zdá sa však, že by nemuselo ísť len o špekulácie. Niekdajší kouč Paríža St. Germain totiž prezradil, že mladá hviezda plánovala opustiť metropolu Francúzska už za jeho pôsobenia.

Po tom, čo si Mbappé prebral cenu pre najlepšieho hráča aktuálneho ročníka Ligue 1, vyšli z jeho úst prekvapivé slová: „Naučil som sa tu veľa, možno je ale čas prevziať viac zodpovednosti. Ak to bude pri PSG, tým lepšie, ak by to bolo niekde inde, bude to pre mňa nová výzva.“

Dvadsaťročný Francúz sa následne snažil na svoj prehovor ešte raz zareagovať, nebol však konkrétnejší. „Povedal som, čo som mal povedať. Ak máš takúto príležitosť, môžeš zanechať správu. A myslím, že práve to som urobil. Ak poviem viac, bude to až príliš a to by neprinieslo práve to, čo som chcel vyjadriť,“ dodal majster sveta.

Bývalý kouč PSG Unai Emery však v rozhovore pre španielske rádio Cadena SER odtajnil viac než zaujímavú informáciu. Mbappé sa totiž už po roku strávenom v parížskom klube usiloval o prestup, skúsený kouč ho ale dokázal presvedčiť, aby zostal.

Unai Emery
Bývalý tréner Paríža St. Germain Unai Emery (foto: TASR)

„Chcel prestúpiť do Realu Madrid,“ prezradil Emery. V tom čase sa okrem kráľovského klubu zaujímal o jeho služby aj najväčší rival z Barcelony. Súčasný tréner Arsenalu však konal a odchod hviezdneho francúzskeho mladíka nepripustil. „S ním a s jeho otcom sme sa o tom dlho rozprávali. Šiel by do Madridu aj so zavretými očami, no podarilo sa nám ho prehovoriť. Boli tam nejaké finančné argumenty, o to sa však PSG postaral,“ dodal Španiel.

Real Madrid sa podľa posledných správ naďalej intenzívne zaujíma o Mbappého služby, PSG však nechce o odchode svojho kanoniera ani len počuť. „PSG a Mbappeho spojili silné väzby na dva roky, a tie budú pokračovať aj v nasledujúcej sezóne,“ uviedlo vedenie klubu prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Ofenzívna hviezda má za sebou úžasnú sezónu. V 28 ligových zápasoch totiž nastrieľala až 32 gólov, čím jasne ovládla tabuľku strelcov Ligue 1. Francúz sa štyrikrát presadil aj v prestížnej Lige majstrov, ďalšie dva góly pridal v Coupe de France. Okrem ceny pre najlepšieho hráča sa tešil aj z ocenenia pre najlepšieho mladíka. V PSG natrvalo pôsobí od roku 2018, kontrakt mu vyprší v roku 2023.

zdroj: goal.com

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk