ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po 9. kole nadstavby Fortuna ligy: Európska i druholigová definitíva
zdroj: ProFutbal.sk

Po 9. kole nadstavby Fortuna ligy: Európska i druholigová definitíva

Futbalové Slovensko už čaká na poslednú odpoveď. Otázka na záverečné kolo znie: kto bude hrať baráž? Vo Fortuna lige budú na diaľku bojovať Zlaté Moravce a Trenčín, v druhej lige Pohronie a Poprad. Všetko ostatné je po poslednom víkende známe.

SKLAMANIE KOLA: Podbrezová. Možno je to dôsledok zmeny filozofie a klub doplatil na neskúsenosť mužov, na ktorých v zime vsadil. Kľúčové stretnutie proti predposlednému Trenčínu ale Horehronci nezvládli. Hoci opäť bojovali s nepriazňou osudu, keď im rozhodca odpískal už v tretej minúte veľmi otázny pokutový kop, posledný celok tabuľky ukázal smerom do ofenzívy len minimum a daroval súperovi ešte ďalšie dva pokutové kopy. Takto sa zrejme o záchranu nebojuje, no a Podbrezová ju definitívne ani nevybojovala.

PREKVAPENIE KOLA: Ružomberok opäť v Európe. Aj keď Liptákom ešte v zime málokto dával šance, napokon im Žilinčania svojou krízou ponúkli Európu ako na podnose. V Ružomberku nevideli európsky futbal viac ako desaťročie, minulý rok ako zadosťučinenie prišiel slávny Wayne Rooney aj s Evertonom. Koho sa v Ružomberku dočkajú tento rok však otázka nie je, v prvom rade si musia udržať trénerské duo Holoubek - Jarošík a káder, kde by aj sám tréner najradšej doprial prestup viacerým svojim zverencom.

MOMENT KOLA: Šporar na dosah rekordu. Slovinský kanonier v službách bratislavského Slovana sa dvomi presnými zásahmi pri prestrelke v Michalovciach (3:3) dostal už na úroveň 28 gólov v sezóne. Už len dva zásahy ho delia od magickej tridsiatky, respektíve jeden od dorovnania rekordu Róberta Semeníka. Ten v sezóne 1995/96 zaznamenal ako najlepší strelec súťaže 29 gólov a dodnes ho nikto zďaleka neohrozil. Poslednú šancu bude mať Andraž na Tehelnom poli, belasí v závere sezóny privítajú nováčika zo Serede.

POSTAVA KOLA: Ivan Galád. Skúsený odborník po odchode z Nitry zakotvil v Trenčíne, kde dostal rovnakú úlohu ako pred rokmi v Ružomberku - zachrániť pre mesto najvyššiu súťaž. Tréner dokázal dať dokopy kabínu, takticky vyzerá hra oveľa lepšie ako pred pár týždňami. Aj preto sa dočkal tréner skandovania svojho mena, hoci len od pár stoviek ľudí na tribúne. Nechalo ho to však chladným, hoci v kútiku duše ho to určite potešilo. „To viete, v mojom veku...,“ s úsmevom mávol rukou tréner Galád nad otázkou na tlačovej konferencii.

HLÁŠKA KOLA: Po piatich mesiacoch sa vrátila Fortuna liga na bratislavské Pasienky a štadión nezostal nič dlžný svojej povesti - zíval prázdnotou. Seredčania ho jednorazovo využili na ligový súboj proti Žiline, hlásateľ zahlásil až dvesto platiacich návštevníkov. „Nuž, v každom prípade, neviem, odkiaľ to číslo vyhrabali. Kde boli tí diváci?“ neveriacky krútil hlavou kapitán Žiliny Michal Škvarka.

ZOSTAVA KOLA: Tradičnú pondelňajšiu rekapituláciu zakončujeme jedenástkou mien, ktoré sa podľa redakcie portálu ProFutbal.sk prezentovali najlepším individuálnym výkonom. Tentoraz ju tvoria až hráči deviatich fortnaligových klubov: dvoch hráčov majú Senica a Ružomberok, po jednom Slovan Bratislava, Dunajská Streda, Žilina, Michalovce, Sereď, Trenčín a Trnava. V tradičnom porovnaní domáci hráči verzus legionári majú prevahu hráči spoza slovenských hraníc (6:5). Po dlhšom čase máte opäť možnosť v hlasovaní vybrať si najlepšieho hráča tohto kola.

Po dlhšom čase sa medzi žrde postavil brankár z dolnej šestky, môže za to skvelý výkon zavŕšený chyteným pokutovým kopom, ktorým sa blysol Dobrivoj RUSOV z Trnavy. V trojčlennej obrannej formácii pred ním stojí Dominik KRUŽLIAK, ktorý kvalitným výkonom pomohol Ružomberku definitívne dostať sa o pohárovej Európy a na krajoch aktívni beci Eric DAVIS z DAC a mladý odchovanec Trenčína Adrián SLÁVIK.

Víkend nám priniesol opäť mnoho skvelých výkonov v strede kola, napokon sa redakcia portálu rozhodla pre trojicu mien Dino ŠPEHAR, ktorého radosť z futbalu nepokazili ani Pasienky, Zinedin MUSTEDANAGIČ ako hlavná ružomberská hviezda jarnej časti a Jozef Šimon TURÍK, ktorý bol najväčšou hrozbou Michaloviec proti bratislavskému Slovanu. Na krídle dostali miesto Lukáš JÁNOŠÍK zo Žiliny a Seničan Jean DERETTI.

V ofenzíve nesmie chýbať opäť dvojgólový Andraž ŠPORAR, útočník Slovana už je len o gól vzdialený od vyrovnania rekordu Róberta Semeníka, respektíve dva od jeho prekonania. Dokončiť to musí na Tehelnom poli. Spoločnosť mu v útoku robí aktívny senický útočník Désiré Ségbé AZANKPO.

Ideálna jedenástka 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v sezóne 2018/2019:
Rusov – Slávik, Kružliak, Davis - Jánošík, Špehar, Turík, Mustedanagič, Deretti - Šporar, Azankpo

História ankety Hráč kola na ProFutbal.sk:

1. kolo: Moha (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
2. kolo: Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
3. kolo: Erik Pačinda (FC DAC 1904 Dunajská Streda, redakčný výber)
4. kolo: Lukáš Hroššo (FC Nitra, redakčný výber)
5. kolo: Vasil Božikov (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
6. kolo: Michal Breznaník (FK Železiar Podbrezová, 46 % hlasov)
7. kolo: Kristopher András Vida (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 89 % hlasov)
8. kolo: Nikola Gatarić (ŠKF Sereď, redakčný výber)
9. kolo: Erik Pačinda (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 42 % hlasov)
10. kolo: Ľubomír Michalík (ŠKF Sereď, 58 % hlasov)
11. kolo: Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 85 % hlasov)
12. kolo: Moha (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
13. kolo: Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce, 51 % hlasov)
14. kolo: Nikola Gatarič (ŠKF Sereď, 42 % hlasov)
15. kolo:
 Michal Škvarka (MŠK Žilina, redakčný výber)
16. kolo: Dominik Holec (MŠK Žilina, 44 % hlasov)
17. kolo: 
Kristopher András Vida (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 49 % hlasov)
18. kolo: Andrej Fábry (FC Nitra, redakčný výber)

19. kolo: David Depetris (FC Spartak Trnava, 44 % hlasov)
20. kolo: Kire Markoski (FC Spartak Trnava, 57 % hlasov)
21. kolo: 
Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
22. kolo: Cheick Alan Diarra (MFK Zemplín Michalovce, redakčný výber)
N1. kolo: Matúš Macík (MFK Ružomberok, 56 % hlasov)
N2. kolo: Dominik Kružliak (MFK Ružomberok, 46 % hlasov)
N3. kolo: Martin Jedlička (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 78 % hlasov)
N4. kolo: Moha (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
N5. kolo: Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)
N6. kolo:
Tomáš Huk (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 61 % hlasov)
N7. kolo:
Zsolt Kalmár (FC DAC 1904 Dunajská Streda, redakčný výber)
N8. kolo: Andraž Šporar (ŠK Slovan Bratislava, redakčný výber)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk