ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Praženica po prehre s kritikou: Kto čakal, že nám Trenčín pomôže, snáď sa rýchlo zobudil
zdroj: Róbert Fritz

Praženica po prehre s kritikou: Kto čakal, že nám Trenčín pomôže, snáď sa rýchlo zobudil

Ešte nemajú nič isté. Hráči Zlatých Moraviec už snívali o istote záchrany medzi fortunaligovou elitou, avšak musia si počkať až do záverečného kola. V tom predposlednom v rámci skupiny o záchranu podľahli FK Senica vonku 1:3 a matematicky ich stále môže predbehnúť AS Trenčín, ktorý by ich posunul na predposledné miesto tabuľky. Nasledovala by baráž, ktorú nik z futbalistov FC ViOn nechce. Zverenci Karola Praženicu to chceli vybaviť už v sobotu, nepodarilo sa. Už po 25. minútach prehrávali 0:2, pričom nešťastníkom duelu sa stal stopér Noe Kwin, ktorý si v 11. min dal vlastný gól, o desať minút neskôr dostal červenú kartu pre zbytočný faul.

"Zápas bol ovplyvnený zlým vstupom, začiatok sme prehajdákali. Boli sme nekoncentrovaní, výsledkom bol vlastný gól Kwina a aj vylúčenie. Predstavovali sme si všetko inak a narušilo nám to plány. Museli sme urobiť zmeny v zostave, od vylúčenia sme však paradoxne začali hrať odvážnejšie, dostávali sme sa pred bránku, hrozili sme z protiútokov a štandardiek. Bolo však ťažké otočiť zápas proti rozbehnutému súperovi," konštatoval úprimne po zápase tréner Zlatomoravčanov Karol Praženica. Hoci podľa jeho slov nechali hráči na ihrisku všetky sily, prístup hráčov k stretnutiu mohol byť zle nastavený v hlavách. Tie však v Moravciach stále nevešajú.

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (18. máj) (8 obrázkov v galérii)

"Nerozumiem tomu úvodu, my sme do zápasu predsa nešli s tým, že Seničania sa sami zdolajú. Mali sme už skôr napádať tak, ako sme robili po červenej karte. Ak si niekto myslel, že Trenčín nám pomôže, dúfam, že sa rýchlo prebral. Musíme hlavne tú koncentráciu v úvode zlepšiť, inak nás súper, ktorý je za nami, môže ľahko preskočiť Po analýze stretnutia z toho určite vyvodíme nejaké dôsledky. Stále to však máme vo vlastných rukách," doplnil Praženica.

Rovnaký názor zdieľal aj Tomáš Ďubek, ktorý sa za hostí presadil z pokutového kopu v 57. min. "Samozrejme, úvod nebol dobrý. Stalo sa po dlhom čase, že nastal takýto výbuch. V nadstavbe asi prvý raz. Treba však dať hlavy hore, stále to máme vo svojich rukách. Musíme si rozobrať, čo sa tu stalo počas prvých 30 minút. Aj o jedného menej sme sa však snažili, tlačili sme sa do bránky... Je to náročné, jeden mečbal sme nepremenili, no ideme na ďalší. V piatok máme dôležitý zápas a chceme to využiť," konštatoval po neúspešnom meraní síl ofenzívny záložník hostí.

Iná nálada panovala na strane domácich. Senica neprehrala už osem zápasov po sebe a sedem v neprerušenej sérii dokonca vyhrala. Už je isté, že na diaľku sa s Trnavou pobije o celkové víťazstvo v skupine o záchranu. Trénera Richarda Chéua netešila len výhra, ale aj to, že tím dal priestor v priebehu zápasu viacerým odchovancom klubu. "Zaslúžili sme si toto víťazstvo, kontrolovali sme zápas celý čas, aj pred početnou výhodou. ViOn vytváral problémy iba po štandardkách a dlhých loptách, pripravovali sme sa na to. Senica ukončila zápas s tromi hráčmi z akadémie. Chceme dávať šancu kvalitným hráčom, sú súčasťou tímu, zapájame ich do tréningov, lebo sú talentovaní. Robíme niečo špeciálne pre slovenský futbal, sedem víťazstiev po sebe je skvelá vizitka pre Senicu, všetci na nás teraz už pozerajú inak," neskrýval svoje nadšenie Portugalčan Chéu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk