ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šporar mal v Michalovciach rekord na dosah: Padnúť musí na Tehelnom poli
zdroj: skslovan.com

Šporar mal v Michalovciach rekord na dosah: Padnúť musí na Tehelnom poli

Už len jeden gól ho delí od toho, aby sa zapísal do historických štatistík. Dva, aby prekonal legendárneho Róberta Semeníka a vytvoril nový rekord v počte strelených gólov v samostatnej slovenskej lige. Slovinský kanonier Andraž Šporar strelil vo farbách bratislavského Slovana v aktuálnom fortunaligovom ročníku už 28 gólov. Dva v sobotu v Michalovciach.

„Belasí“ odštartovali duel na východe republiky veľmi vlažne, po góloch Casada a Diarru už v 28. minúte prehrávali 0:2. Ešte do prestávky znížil Šporar a po hodine hry vyrovnal Dražić. Domácim sa síce vďaka Turikovi podarilo opätovne dostať do vedenia, no posledné slovo mal štrnásť minút pred koncom duelu opäť Šporar.

„Slovan je majster, ukázal svoju kvalitu. Mohli sme vyhrať aj prehrať, remíza je asi zaslúžená. Musíme byť spokojní, diváci si v poslednom domácom zápase sezóny prišli na svoje,“ hodnotil stredopoliar Zemplínčanov Turik, ktorý priznal, že tréner Šoltis svojich zverencov varoval práve pred Šporarom: „Je to pravda, no keď sa Šporar dostane do šance, tak ju zväčša využije. Je to kvalitný hráč. V médiách prezentoval, s akým cieľom pricestuje do Michaloviec. Mohol nám dokonca streliť i viac gólov, no aj dva sú dosť. Bohužiaľ, ale je to najlepší strelec ligy, má svoju kvalitu.“

Dvadsaťpäťročný bombardér nebol s výkonom svojho mužstva spokojný. Slovan po spečatení majstrovského titulu vyhral z ostatných štyroch duelov len jeden. „Chceli sme v Michalovciach vyhrať, no neboli sme dostatočne koncentrovaní v defenzíve. Inkasovali sme tri góly, vzadu sa nám nedarí, musíme na tom pracovať. Neviem, kde je problém. Keď hráte za Slovan, musíte byť neustále stopercentní. Dúfam, že sa z toho chalani poučia. Bol to však dobrý, otvorený zápas pre divákov. Pre trénerov asi nie (úsmev). My sme majstri, Michalovce už nemôžu hrať Európu, tak sa hralo otvorene,“ zhrnul Andraž Šporar.

Andraž Šporar a Jakub Grič
Slovinskému kanonierovi sa oplatilo pricestovať do Michaloviec (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Sympatický útočník môže bradatý 29-gólový rekord Róbert Semeníka zo sezóny 1995/1996 prekonať v piatok, v domácom dueli proti Seredi. „Uvidíme. Samozrejme, že chcem rekord prekonať. Musím teraz päť dní poctivo pracovať, ísť v každom tréningu na sto percent. Ak mi pomôžu aj spoluhráči, myslím si, že môžem streliť jeden, možno i dva góly. Nechcem však o tom veľa rozprávať, dôležité bude ukázať to na ihrisku,“ snažil sa Šporar diplomaticky odbiť zvedavých novinárov. Faktom je, že šancí na rekord mal rodák z Ľubľany dosť už aj v Michalovciach, minimálne dve dobré príležitosti zahodil: „Tento rekord musí byť prekonaný na Tehelnom poli (úsmev). Ale nie, uvidíme, uvidíme. Hlavne pomaly. Mám na konte 28 gólov. Uvidíme.“

Po minulotýždňovom zápase so Žilinou, v ktorom strelil Šporar hetrik, sa vyjadril, že teraz musí cestovať i do Michaloviec, hoci to nemal v pláne. Svoje slová v sobotu dal na pravú mieru. „Oplatilo sa mi prísť do Michaloviec, no samozrejme, bol to len vtip, že som nechcel pricestovať. Sme profíci, keď tréner povie, že idem, tak idem. Ale áno, vyplatilo sa,“ uzavrel zjavne spokojný topkanonier Slovana.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk