ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nesmrteľný Žofčák: Futbal je moja vášeň, niet dôvod na koniec
zdroj: TASR

Nesmrteľný Žofčák: Futbal je moja vášeň, niet dôvod na koniec

Kapitán fortunaligových Michaloviec Igor Žofčák bude pokračovať na elitnej úrovni minimálne do konca kalendárneho roka 2019. V aktuálnej sezóne odohral 22 zápasov, s piatimi gólmi je najlepší strelec tímu a svoje mužstvo dotiahol až do majstrovskej vetvy, respektíve k finálovým bránam Slovenského pohára.

Nestarnúci futbalista už opakovane predlžuje kontrakt o polroka, neraz naznačil, že sa jeho kariéra blíži ku koncu. Ani týmto ročníkom to však nebude. „S veľkým potešením môžem skonštatovať, že s našim kapitánom sme sa dohodli na ďalšej spolupráci. Igor predĺžil zmluvu o ďalší polrok, čo znamená, že michalovský dres si bude obliekať aj v jesennej časti nasledujúcej sezóny. Sme veľmi radi, že tento skvelý hráč zostáva v klube a naďalej bude odovzdávať skúsenosti našim mladým hráčom, ktorí sa od neho veľa naučia,“ uviedol pre denník Korzár predseda predstavenstva MFK Zemplín Štefan Laurinčík.

Najväčšia osobnosť a opora jediného východoslovenského účastníka ligy oslávila v apríli už svoje 36. narodeniny, svoju futbalovú kariéru už určitý čas kombinuje s civilným zamestnaním. Napriek tomu stále patrí medzi najlepších hráčov najvyššej slovenskej súťaže. Radosť z jeho rozhodnutia neskrýval ani tréner Anton Šoltis„Žofi je klubovou persónou a tiež predĺženou rukou nás trénerov na trávniku. Každý by si prial mať v kabíne takého hráča ako je on. Teším sa, že bude pokračovať, pretože jeho skúsenosti a hráčska kvalita sú neoceniteľné.“

Michalovský rodák sa do materského klubu vrátil v lete 2016, onedlho začne štvrtú sezónu v zemplínskom drese. So Slovanom získal tri majstrovské tituly, jeden pridal s Ružomberkom a jeden s českou Spartou Praha. Ostať na futbalových trávnikoch aj v pokročilom veku a popri zamestnaní nebolo výsledkom žiadneho presviedčania. „Záujem o pokračovanie bol obojstranný, takže spoločnú reč sme našli veľmi rýchlo. Keďže sa popri futbalu venujem aj podnikaniu, dohodli sme sa na rovnakých podmienkach ako pred polrokom,“ reagoval na nový kontrakt Igor Žofčák.

Skúsený harcovník odohral v najvyššej slovenskej súťaži dovedna 262 zápasov a strelil 39 gólov, z pohľadu gólov a asistencií už vyrovnal svoju minulosezónne štatistiky, hoci odohral o desať duelov menej. Chuť behať po slovenských trávnikoch stále nestratil. „Futbal je stále moja vášeň. Mne aj tímu sa darí, preto som nemal dôvod skončiť. Verím, že to takto bude pokračovať aj v novej sezóne. Chcem, aby pri mne mladí chlapci rástli a posúvali sa dopredu,“ dodal pre denník Korzár jeden z najlepších tvorcov hry vo Fortuna lige.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk