ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Opustí Lewandowski Bayern? Topkanoniera lanári dvojica gigantov
zdroj: TASR/AP

Opustí Lewandowski Bayern? Topkanoniera lanári dvojica gigantov

Robert Lewandowski bol na trhu vždy veľmi žiadaným artiklom. V Bayerne však o prestupe svojej najväčšej hviezdy nechcú ani len počuť, svojho kanoniera si túžia poistiť novým trojročným kontraktom. V minulosti sa o Poliaka zaujímal napríklad aj kráľovský Real Madrid, podľa najnovších informácií hlási veľký interes o jeho služby dvojica gigantov.

Podľa informácií portálu goal.com by poľského ostrostrelca vo svojom kádri veľmi rád videl Paríž St. Germain, záujem však prichádza aj z Britských ostrovov, kde sa o slovo hlási slávny Manchester United. Prípadný prestup však bude závisieť hlavne od rozhovorov medzi Bayernom a samotným hráčom. Lewandowski v minulosti viackrát deklaroval, že je v mníchovskom veľkoklube šťastný, a že by si tam vedel predstaviť ukončenie kariéry. Zaujímavá ponuka by však mohla všetko zmeniť.

Bayern Mníchov si plánuje poistiť svojho najlepšieho kanoniera do roku 2022. Trojročným kontraktom si obvykle zvykne viazať skúsených hráčov, Poliak by však preferoval zmluvu na dlhšie obdobie. Kroky skúseného útočníka by tak v prípade vzájomných nezhôd mohli smerovať do zahraničia.

zdroj: twitter.com

Dvojica spomínaných klubov plánuje v letnom prestupovom okne poriadne vystuženie kádra. V PSG sa hovorí o konci Edinsona Cavaniho, ktorého by mohol Lewandowski adekvátne nahradiť. O zmene hrotového útočníka sa špekuluje aj v súvislosti s United. Romelu Lukaku nemá za sebou príliš vydarenú sezónu. V 32 ligových dueloch rozvlnil sieť súpera len dvanásťkrát, o belgického zakončovateľa je veľký záujem v Taliansku. Proti prípadnému transferu Lewandowskeho však môže hovoriť závažný fakt. Jeho niekdajší agent Cezary Kucharsky viackrát ozrejmil, že poľský útočník nikdy nemal záujem prestúpiť do Anglicka alebo Francúzska.

Lewandowski prišiel do Bayernu v roku 2014, keď zadarmo opustil najväčšieho rivala Borussiu Dortmund. Rokovania medzi hráčom a vedením bavorského klubu prebiehajú už niekoľko týždňov. Športový riaditeľ Hasan Salihamidžič oznámil, že samotný útočník by s klubom veľmi rád predĺžil zmluvu. Poľský reprezentant nastrieľal v aktuálnom ligovom ročníku 22 gólov a ťahá Mníchovčanov za ziskom siedmeho titulu v rade. Ďalších päť presných zásahov pridal v Nemeckom pohári, v Lige majstrov sa do streleckej listiny zapísal osemkrát.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk