Posledná Podbrezová dáva šancu mladíkom, tínedžer Ďatko s profesionálnym kontraktom
zdroj: zpfutbal.sk

Počas zimnej prestávky v klube FK Železiarne Podbrezová jasne deklarovali, že ich cieľom je omladiť káder a vybudovať mužstvo z mladých a perspektívnych futbalistov. Vedenie klubu svoje slová potvrdilo aj podpisom zmluvy len so sedemnásťročným stredopoliarom Samuelom Ďatkom.

„Železiari“ sa aktuálne trápia a náhla zmena klubovej filozofie ich môže stáť i miesto v najvyššej súťaži. Po nevydarenej jarnej časti totiž padli na samé dno fortunaligovej tabuľky, dve kolá pred koncom súťaže majú na konte len 26 bodov a až päťbodové manko na desiatu priečku, znamenajúcu záchranu. Viac sa tak pozerajú skôr na predposledné miesto, na ktorom je aktuálne Trenčín. Na AS strácajú len jeden bod. Ako je známe, 11. tím konečného poradia narazí v baráži o záchranu na druhý najlepší celok z 2. ligy.

Aj napriek náročnému obdobiu dávajú tréneri na čele s Vladimírom Veselým šancu perspektívnym mladíkom. Jedným z nich je i 17-ročný stredopoliar Samuel Ďatko. Ligový debut si odkrútil v 7. kole nadstavbovej časti na domácom ihrisku proti Zlatým Moravciam, kedy odohral celých 90 minút. O týždeň neskôr v Trnave strávil na trávniku 77 minút a strelil jediný gól svojho mužstva pri prehre 1:3.

„Som veľmi rád, že mi tréneri aj klub dali možnosť ukázať sa aj v takýchto ťažkých zápasoch. Snažím sa ich presvedčiť, že aj v mladom veku patrím do A-mužstva. Momentálne nie sú žiadne ľahké zápasy, keďže sa hrá o veľa, ale snažím sa každý zápas odohrať čo najlepšie,“ cituje klubový web slová šikovného stredopoliara, ktorý si vďaka výkonom v drese staršieho dorastu U19, ale i v A-tíme, vypýtal prvý profesionálny kontrakt v kariére. So „železiarmi“ podpísal zmluvu na tri roky.

„Pocity sú určite veľmi prijemné. Som nesmierne rád, že mi dal klub možnosť podpísať moju prvú profesionálnu zmluvu. Môj osobný cieľ je udržať sa v A-mužstve a tlačiť sa do základnej zostavy čo možno najčastejšie. Samozrejme, chcem naďalej napredovať a získavať cenné skúsenosti v mužskom futbale,“ dodal talentovaný mládežnícky reprezentant, ktorý sa spolu so svojimi spoluhráčmi pokúsi v zostávajúcich dueloch zachrániť pre Podbrezovú najvyššiu súťaž. Kľúčový môže byť už najbližší sobotňajší zápas na Myjave proti AS Trenčín.

zdroj: youtube.com/FK Železiarne Podbrezová