ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poškodil videorozhodca Bayern? Od majstrovských osláv ho delil milimeter
zdroj: TASR

Poškodil videorozhodca Bayern? Od majstrovských osláv ho delil milimeter

Bayern Mníchov sa v prípade sobotňajšieho triumfu v 33. kole nemeckej Bundesligy na pôde Lipska mohol tešiť zo siedmeho titulu v rade. Krátko po zmene strán Bavori dokázali prelomiť nerozhodný stav, keď sa parádnym zásahom predviedol Leon Goretzka. Radosť „Die Roten“ však netrvala dlho, hlavný arbiter stretnutia po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal. Sporné postavenie Roberta Lewandowskeho, ktorý sa krátko pred gólom zapojil do kombinácie, totiž bolo vyhodnotené ako ofsajdové. Šlo skutočne o postavenie mimo hry alebo bol Bayern obratý o regulérny gól?

„To, čo bolo označené za takzvaný ofsajd je v skutočnosti vtip roka. Videorozhodca je tu predsa na to, aby korigoval jasné chyby. V tomto prípade však boli obaja hráči v rovnakej výške, milimeter nie je žiadnou výhodou,“ sťažoval sa prezident mníchovského klubu Uli Hoeness po stretnutí, ktoré napokon skončilo nerozhodným výsledkom (0:0). O bundesligovom titule tak rozhodne záverečné kolo. Bayern sa v Allianz Arene postaví Frankfurtu, Dortmund vycestuje na ihrisko Borussie Mönchengladbach. Sporný moment je na videu zachytený od 3:05.

zdroj: hoofoot.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk