DAC po prestrelke prekvapujúco podľahol Seredi
zdroj: TASR

Výsledok sobotňajšieho zápasu 8. kola v skupine o titul vo Fortuna lige

Futbalisti ŠKF iClinic Sereď uspeli v sobotnom stretnutí 8. kola skupiny o titul vo Fortuna lige na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda 4:3. Domáci už majú istú druhú pozíciu a účasť v predkole budúcej sezóny Európskej ligy, nováčik figuruje na šiestej priečke so ziskom 38 bodov.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF iClinic Sereď 3:4 (1:3)
Góly: 18. K. Vida, 56. Davis (z 11 m), 90.+3 Bilenkyi - 1. a 13. Špehar, 43. Lačný, 90.+2 Ulrich. Rozhodovali: Čiernik – Hrmo, Poláček, ŽK: Šatka, Čmelík - Baez, Michalík, Sus, 9564 divákov

FC DAC: Kucz – Blackman (81. Bilenkyi), Huk, Šatka, Davis – Herc (46. Kalmár), Ronan, Bednár (46. M. Vida) – Čmelík, Divkovič, K. Vida

Sereď: Nwolokor – Sus, Michalík, Djiby Ba, Hučko – Baez (81. Adekuoroye), Bilas – Morong, Špehar, Iván (76. Ulrich) – Lačný (65. Pankaričan)

Prvý gól prišiel už v 30. sekunde, keď Špehar dostal loptu na ľavej strane a z päťky prekonal debutanta v bránke Kucza – 0:1. Odpovedať mohol hneď na druhej strane Čmelík, ale jeho strela či prihrávka nenašla adresáta. V 13. minúte viedli hostia už dvojgólovým rozdielom, z pravej strany Lačný poslal prihrávku na bránku v pokutovom území a slabú loptu nikým nekrytý Špehar len doklepol do bránky – 0:2. V 18. minúte domáci znížili, Čmelíkovu prízemnú strelu aj Divkovičovu dorážku Nwolokor vyrazil, ale z druhej vlny poslal K. Vida loptu do siete – 1:2. Po góle domáci ožili, pri Ronanovej strele musel zasiahnuť Nwolokor. V 37. minúte Blackmanovu prudkú prihrávku poslal Divkovič tesne nad. V 43. minúte Sereď dala tretí gól, Ivánovu prihrávku z ľavej strany poslal Lačný zblízka do bránky – 1:3. O minútu neskôr Divkovič dostal výbornú loptu medzi obrancov, nedokázal však prelobovať brankára a loptu poslal nad.

V 52. minúte Davis poslal na Kalmára prihrávku do pokutového územia, strelou trafil hornú žrď. V 55. minúte Michalík fauloval K. Vidu v pokutovom území, jedenástku Davis premenil – 2:3. V 59. minúte vyskúšal Ronan z priameho kopu, lopta preletela tesne nad. V 67. minúte Davisovu strelu v pokutovom území Djiby Ba zblokoval, následne Čmelík poslal loptu nad. O minútu neskôr išli hostia do prečíslenia, Pankaričan mohol postupovať na bránku z pravej strany, jeho strelu však Kucz bravúrne poslal na roh. V 74. minúte nastala kanonáda pred bránkou Serede, strelu M. Vidu zastavil na čiare Sus. Pozornosť Kucza vyskúšal Ulrich, ale domáci brankár bol na mieste. V nadstavenom čase hostia poistili zisk troch bodov, po centri Moronga poslal loptu do bránky Ulrich – 2:4. Domáci síce znížili, keď skóroval striedajúci Bilenkyi, ale už nevyrovnali a ukončili päťzápasovú šnúru víťazstiev.

Peter Hyballa, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem Seredi k víťazstvu. V prvom polčase sme neboli v zápase, napriek tomu sme mali dve, tri šance. Hostia išli do polčasu s náskokom. Cez prestávku sme spravili dve striedania, chceli sme oživiť hru smerom dopredu. Mali sme šesť až sedem dobrých šancí. Rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch sme si utvorili šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Naopak, hostia boli v protiútokoch veľmi dobrí. Po historickom úspechu sme na to doplatili, ako väčšina mužstiev. Urobil som štyri zmeny v porovnaní s minulým týždňom, ale nemal som z toho dobrý pocit."

Karel Stromšík, tréner Serede: "Sme veľmi radi, že sme zdolali Dunajskú Stredu doma. Zodpovedne sme sa pripravovali, naše vzájomné skóre bolo hrôzostrašné. Chlapci odviedli veľký kus práce, čo sa týka taktiky, bojovnosti, nasadenia. V druhom polčase bol zo strany Dunajskej Stredy veľký tlak, ale chlapci ho zvládli, dali sme gól na poistku. Záver bol trošku hektický, boli tam aj fauly. Čo musím ešte vyzdvihnúť, je úžasná atmosféra."