ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Liptovskom Mikuláši konečne stabilita, tréner Zaťko zostáva
zdroj: mfktatran.sk

V Liptovskom Mikuláši konečne stabilita, tréner Zaťko zostáva

Zatiaľ, čo v ostatných rokoch MFK Tatran Liptovský Mikuláš pravidelne menil trénerov, tentoraz sa rozhodol zmeniť svoju filozofiu. Vedenie klubu predĺžilo spoluprácu so skúseným kormidelníkom Štefanom Zaťkom.

Liptáci okupujú tri kolá pred koncom sezóny štvrtú priečku v tabuľke, minulý rok pritom bojovali o záchranu. To bol hlavný dôvod novej zmluvy pre 56-ročného lodivoda. Ten Liptovský Mikuláš povedie aj v budúcej sezóne 2019/2020, v zmluve má navyše opciu až do mája 2021.

„Aj táto skutočnosť dokazuje, že v Liptovskom Mikuláši vládne spokojnosť s prácou Štefana Zaťka. V angažovaní trénerov sme zvolili nový prístup. Je to odmena za to, že tréner Zaťko dokázal v sezóne 2017/2018 zachrániť mužstvo v druhej lige a v ďalšom ročníku ho naštartovať tak, že okupuje horné priečky tabuľky,“ nechal sa počuť prezident klubu Milan Mikušiak

Štefan Zaťko
Štefan Zaťko bol za svoju prácu odmenený novou zmluvou (foto: MFK Tatran/Tomáš Kučera)

V MFK Tatran sa za posledné roky vymenilo viacero trénerov, niektorí z nich skončili kvôli slabým výsledkom, iní dostali ponuku z Fortuna ligy. Pri mužstve nik nevydržal dlhšie ako jednu sezónu. „Veríme, že mužstvu sa bude pod vedením trénera Zaťka dariť aj v budúcom ročníku. Nechceme poľaviť zo svojho snaženia, radi by sme bojovali o popredné miesta v súťaži,“ netají Mikušiak.

Jedným z hlavných cieľov Liptákov bude predvádzať kvalitný futbal, a to zvlášť na domácom trávniku, aby na zrekonštruovaný štadión chodilo čo najviac divákov. Podľa slov prezidenta klubu sa Liptovský Mikuláš pokúsi aj o hlbší prienik v Slovnaft Cup-e, v ktorom v ostatných rokoch dosiahol solídne výsledky.

V sobotu 11. mája Liptáci hostia na svojom štadióne druhý Poprad. Tento zápas môže veľa napovedať v boji o postup do Fortuna ligy, keďže Podtatranci aktuálne strácajú tri body na prvé Pohronie a rovnako tri body ich delia od tretej Skalice. Liptovský Mikuláš stráca na druhú barážovú priečku osem bodov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk