ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Matić sa zastal De Geu: Je najlepším hráčom United za posledných päť rokov
zdroj: TASR/AP

Matić sa zastal De Geu: Je najlepším hráčom United za posledných päť rokov

Nemanja Matić sa zastal Davida de Geu po sérii hrubých chýb, ktoré skomplikovali Manchestru United záver sezóny.

Brankár United David de Gea zaznamenal v posledných týždňoch strmhlavý pád formy. Z jeho lacných chýb gólovo profitovali Gylfi Sigurdsson, Lionel Messi a Marcos Alonso. Výkonmi pripomína len tieň brankára, ktorým bol v minulosti.

Jeho srbský spoluhráč Matić je aj napriek tomu presvedčený, že David de Gea nájde svoju stratenú formu, ktorá ho dlhodobo radí medzi najlepších brankárov súčasnosti.

"Hráči robia chyby každý zápas, ak však chybuje gólman, vidia to všetci," hovoril Matić pre Sky Sports News.

"Ak ste jedným z najlepších brankárov na svete, ľudia hovoria o vašich chybách omnoho viac. Ak chybu urobí brankár z 'menšieho' klubu, hovorí sa o tom tak jeden až dva dni, ale o jednej chybe De Geu sa hovorí už týždeň."

zdroj: twitter.com

"Som pevne presvedčený, že táto chyba neovplyvní jeho kariéru. Nečíta noviny. Je jedným z najlepším brankárov na svete a ešte ním roky bude. Som veľmi rád, že ho máme v tíme," bývalý hráč Košíc sa zastal mladšieho spoluhráča.

"Je to skvelý chlapík, skvelý gólman, ktorý je pravdepodobne najlepším hráčom United za posledných päť rokov. Sústredí sa na svoju prácu a má dobrú povahu. Je dobré mať v kabíne ľudí ako je on."


Chyba, ktorej sa David de Gea dopustil v zápase s Chelsea, stála United víťazstvo. 'Diabli' tak figurujú v anglickej Premier league na šiestej priečke za Chelsea a Arsenalom. Boj o štvrtú priečku zaručujúcu Ligu majstrov tak nemajú vo svojich rukách.

"Musíme sa sústrediť na naše zápasy, nemôžeme rozmýšľať nad Chelsea a Arsenalom,"
 doplnil Matić"Vieme, že naše šance sú veľmi malé, ale musíme bojovať až do konca."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk