ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Päť malých obcí s veľkým trestom, Trnava prišla o pohárového strelca
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Päť malých obcí s veľkým trestom, Trnava prišla o pohárového strelca

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) udelila tresty pre kluby či hráčov za posledné obdobie.

Viacerí hráči budú počas najbližšieho víkendu pauzovať pre kartové tresty. Za vylúčenie si budú odpykávať jeden zápas stopér DAC Souleymane Kone, michalovský útočník Mamadou Tounkara, žlté karty nazbierali Zlatomoravčan Branislav Ľupták, slovanista Nono, žilinský stopér Filip Kaša i Peter Čögley z ViOn-u. Chýbať bude aj ofenzívny futbalista Trnavy a strelec úvodného gólu v pohárovom finále Fabian Miesenboeck, ten dostal totiž v Slovnaft Cupe v poradí tretiu žltú kartu.

Chýbať budú aj druholigisti, jeden zápas si postoja Erik Streňo, Štefan Zošák (obaja Poprad), Samuel Kuc, Adrián Káčerík (obaja Liptovský Mikuláš), Peter Chríbik (Žilina B), Lukáš Šimko (Prešov),  Emil Haladej (Inter Bratislava), Patrik Abrahám (Pohronie), Marcel Vysočan (Lipany), Dávid Špak a Peter Vojtovič (obaja Slavoj Trebišov). Vyšší trest dostal Prešovčan Milan Vinclér, ktorý po hlučnej hádke s rozhodcami dostal trest na dva zápasy, bratislavskému Interu bude ronakú dobu chýbať líder Adekunle Issa za úmyselné kopnutie súpera mimo súboja o loptu nadmernou silou. Z toho istého zápasu dostal dvojtýždňový trest za rovnaké previnenie aj hráč Lokomotívy Košice Vadym Yanchak, klub bude navyše stíhaný za poškodenie dverí v šatni hostí.

Disciplinárna komisia sa vrátila aj k situáciám z uplynulého kola Fortuna ligy. Stopér Spartaka Tomáš Košút mal údajne zasiahnuť loptu rukou na bránkovej čiare, po čom ho rozhodca vylúčil a nariadil pokutový kop, z ktorého ViOn vyrovnal na konečných 1:1. Podľa komisie rozhodcov však loptu rukou nezasiahol a účinky karty zrušil, hráč teda môže nastúpiť v ligovom súboji proti Senici. Komisia bude tiež riešiť súboj zo 78. minúty zápasu Nitra - Podbrezová, kde sa mal hráč Victor Oluyemi Olatunji údajne zraniť po súboji s Matúšom Kuníkom.

Komisia sa tiež zaoberala aj finálovým zápasom Slovnaft Cup-u medzi Žilinou a Trnavou na nitrianskom štadióne. Nitra ako domáci tím má do najbližšieho zasadnutia vyčísliť vzniknutú škodu na majetku, kluby budú pykať za hrubé nešportové správanie sa divákov. Žilinčania sa dopustili použitím pyrotechniky, zapálením šálu na tribúne, vhodením plastových pohárov a tričiek. Spartakovcom sa podarilo trikrát prerušiť stretnutie, použili pyrotechniku, zahádzali plochu plastovými pohármi, obliali pivom rozhodcu i kapitána Žiliny Škvarku a vnikli na hraciu plochu. Štatutárny zástupca a bezpečnostný manažér klubu boli predvolaní priamo na najbližšie zasadnutie disciplinárky.

Výrazne vysokým trestom čelili aj kluby z nižších súťaží. Za spáchanie disciplinárneho previnenia Narušenie regulárnosti súťaže funkcionárom klubu sú odrátaním šiestich bodov a finančnou pokutou 3000 eur potrestané kluby z 3. ligy (TJ Baník Kalinovo, TJ Sklotatran Poltár), 4. ligy (ŠK Závažná Poruba, MŠK Tisovec) a 5. ligy (TJ Santrio Láza). Za nepricestovanie družstva na ligový zápas do Nových Zámkov je pokutou 150 eur potrestaný aj druholigový tím žien TJ Kopčany.

Informácie zverejnil Slovenský futbalový zväz v tradičnej úradnej správe na svojom webe.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MŠK Tisovec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga SsFZ Juh

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk