ProFutbal.sk ProFutbal.sk

K postu brankárky sa dostala čírou náhodou. Bardejovu aj so zranením vychytala pohár
zdroj: Viktor Háber/ProFutbal.sk

K postu brankárky sa dostala čírou náhodou. Bardejovu aj so zranením vychytala pohár

Jednou z hrdiniek stredajšieho finále Slovenského pohára žien 2018/2019 vo futbale sa stala brankárka BŠK Partizán Bardejov Tamara Solárová. Pri víťazstve 1:0 nad ŠK Slovan Bratislava v Zlatých Moravciach si udržala čisté konto aj napriek stúpajúcemu tlaku "belasých" v závere duelu či nepríjemnému zraneniu z posledných sekúnd. Devätnásťročná gólmanka pritom pôvodne nemala vôbec byť na hernej pozícii, ktorú aktuálne zastáva. Osud to však zariadil inak.

"Sprvu som bola hráčkou do poľa. K brankárstvu som sa dostala naozaj čírou náhodou. Keď v tíme nemali po ruke gólmanku, išla som si to skúsiť a zapáčilo sa mi medzi tromi žrďami. Futbal hrám už desať rokov, brankárkou som však iba šiesty či siedmy rok," povedala pre ProFutbal.sk bezprostredne po pohárovom finále. Hoci Bardejovčanky vyhrali tretí pohár v priebehu štyroch rokov, pre Tamaru to bol prvý takýto úspech s klubom. Slovenská scéna, ktorej dominujú práve stredajší finalisti, sa podľa nej stále vyrovnáva. "Každý rok sa u žien zvyšuje kvalita. Máme viackrát problémy v stretnutiach proti klubom, ktoré sú tabuľkovo nižšie postavené, a to rok čo rok," priznala Tamara Solárová, ktorú aj z tohto dôvodu tešil zisk trofeje.

"Veľmi sa radujem, že sme vyhrali. Rodilo sa to ťažko a celkovo sme sa tvrdo pripravovali na zápas. Vedeli sme, aké kvality má Slovan, avšak išli sme si od začiatku jedine po víťazstvo," povedala ochrankyňa troch žrdí Partizánu. Najťažší okamih duelu nastal pre bardejovskú brankárku okolo 90. minúty. V úplnom závere finálového merania síl si po tvrdom kontakte so súperkou musela vytrpieť veľké bolesti. „V posledných minútach ma trafili do kolena priamo kolíkmi. Nejako som to však dochytala, lebo som mala v sebe chuť zvíťaziť a hnala som aj v tom momente spoluhráčky, aby sme triumfovali,“ vysvetlila zákerný okamih rodáčka zo Spišského Štvrtku, ktorá napriek bolestiam predviedla v nadstavenom čase výborný zákrok pri veľkej príležitosti Slovana na vyrovnanie a následne si konečne mohla poranené koleno ošetriť ľadom.

Aj po stretnutí sa napriek bolestiam ukázal jej veľký bojový duch, keď okamžite po zisku Slovenského pohára myslela na domácu súťaž. V nej je Partizán aktuálne na prvom mieste s 35 bodmi a trojbodovým náskokom na druhý Slovan, ktorý má však zápas k dobru. Do konca súťaže zostáva päť kôl. "Cítim trošku bolesť, ale určite sa dám dokopy. Musím byť fit na víkendový zápas proti NMŠK 1922 Bratislava a následne aj proti Slovanu. Pôjdeme s určitosťou za víťazstvami," uzavrela pre ProFutbal.sk mladá gólmanka Solárová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk