ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hrdina Rusov prezradil tajomstvo penaltového úspechu: Keď som oddýchnutý, ide to
zdroj: TASR

Hrdina Rusov prezradil tajomstvo penaltového úspechu: Keď som oddýchnutý, ide to

Prišiel na ihrisko iba minútu pred koncom zápasu a stal sa nesmrteľným hrdinom. Brankár FC Spartak Trnava Dobrivoj Rusov sa v stredajšom finálovom stretnutí Slovnaft Cupu 2018/2019 proti MŠK Žilina v Nitre iba prizeral tomu, ako jeho tím zahodil vedenie 3:0 zo 48. minúty duelu. Futbalisti zo Žiliny vyrovnali na 3:3 a zápas dospel do penaltovej drámy. "Červeno-čierni" mali k dispozícii ešte jedno striedanie a tréner Michal Ščasný fantastickým šachovým ťahom vystriedal na trávniku brankárske figúrky, čo sa ukázalo ako víťazná voľba.

Dvadsaťšesťročný rodák z "Malého Ríma" sa postavil medzi tri žrde a nerozchytaný úspešne vykryl v penaltovom rozstrele pokusy Miroslava Káčera a Róberta Boženíka. "Andeli" sa aj vďaka jeho zákrokom dočkali výhry 4:1 po tomto rozstrele. "Vždy sa pripravujem na prípad, že nastane penaltový rozstrel. Skúsili sme šťastie, naštudovali si súpera a vedeli sme dobre načasovať striedanie. Náš ťah nebol náhoda. Bol som síce čerstvý a nerozchytaný, to však bolo dobre. Ak počas celého stretnutia chytám, po 90 minútach som nesmierne unavený a keď dôjdem domov, hneď aj zaspím. Je to iné, ak je gólman oddýchnutý. Dokázali sme, že aj dobre kopnutá penalta sa dá chytiť" hovoril po stretnutí v mixzóne trnavský hrdina Dobrivoj Rusov. Ten pôvodne ani neveril, že tím zo Štadióna Antona Malatinského môže pomýšľať na penaltový triumf. "Hráči chytali kŕče a myslel som si, že to nevyjde. Ukázali sme silu, keď sme ich kopali skvelým spôsobom," dodal.

Oslavy pohárového úspechu.

Hoci celý duel odchytal Petr Bolek, pred samotnými penaltami sa porúčal z ihriska a dovolil Rusovovi ukradnúť si status ústrednej postavy vlaňajšieho majstra Fortuna ligy. Ten následne nadviazal na úspešné štvrťfinále pohára, v ktorom Spartak eliminoval 1. FC Košice taktiež po penaltách. "Klobúk dole pred charakterom Boleka. Keď som ja chytal celý zápas a mal som pred penaltami striedať, bral som to inak. Takže som rád, že ma pri striedaní povzbudil," konštatovalo brankárske eso s číslom 31 na drese. Pre Rusova to bola obrovská úľava. Trnavčania si víťazstvom zaistili miestenku v predkolách Európskej ligy 2019/2020. Po tom, čo sa v tomto ročníku Fortuna ligy nedostali ani do nadstavbovej skupiny o titul, to bolo pre nich v niektorých momentoch nepredstaviteľné.

"Verili sme, že cez pohár sa to môže podariť. Je to ľahšia cesta ako cez ligu, keďže tam je viac zápasov. Nevyšlo nám umiestnenie v prvej šestke, takto sme si napravili chuť a je to obrovská úľava. Hrali sme pre svoje rodiny, tie nás povzbudzovali a dokonca náš organizačný tím nám ukázal jedno motivačné video s príslušníkmi rodiny, pri ktorom sa mi tlačili slzy do očí. Ruky mi to však nezväzovalo, práve naopak, veľmi ma to namotivovalo," povedal k tajomstvu svojho úspechu a dodal, že jeho tím sa teraz musí sústrediť na boje o záchranu. "Mám 26 rokov a na tento pohár nikdy nezabudnem. Všetci by podobný úspech bujaro oslávili, my si však musíme dať pozor na Fortuna ligu," uzavrel Rusov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk