ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Oslabený Spartak chce na Žilinu vytiahnuť osvedčené zbrane, tromfom kulisa
zdroj: foto: Jozef Bedej

Oslabený Spartak chce na Žilinu vytiahnuť osvedčené zbrane, tromfom kulisa

Futbalisti Spartaka Trnava chcú proti MŠK Žilina vo finále 50. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/2019 vytiahnuť osvedčené zbrane. Tréner Trnavy Michal Ščasný však nemôže v zápase počítať so svojim kľúčovým hráčom Erikom Grendelom.

Grendel by vo finále nehral pre kartový trest, ale čo je horšie, nebude môcť nastúpiť ani vo Fortuna lige. "Erik Grendel je obrovská strata. Je horšie, že nám nepomôže ani v lige, pretože má roztrhnutý väz v kolene," povedal Ščasný na utorňajšom brífingu. V mužstve je však už útočník David Depetris, ktorý si doliečil zranenie. "Depetris tri týždne netrénoval, ale je s nami a uvidíme zajtra," dodal Ščasný.

Obranca Marek Janečka na uplynulé výsledky Žiliny a Trnavy nepozerá. Ani jednému tímu sa v lige veľmi nedarí. "Kto videl uplynulé zápasy Žiliny, musel vidieť, že hrala dobre napriek tomu, že nevyhrávala. U nás je to rovnaké, máme za sebou dobré zápasy. Takže je jedno, kto ako hral v lige, toto bude o niečom inom." Janečkove slová potvrdil aj tréner Ščasný: "Je to finále, toto nebude mať s ligou nič spoločné. Forma ide bokom, obaja sa sústredia na to, aby zvíťazili."

Finálové prostredie v Nitre viac praje Trnavčanom, fanúšikovia Spartaka to majú pod Zobor bližšie. "My sme radi, že prídu. Trnavskí diváci vedia vyrobiť fantastickú kulisu a tá nás ženie dopredu. Silu súpera rešpektujeme, ale verím, že diváci budú našim dvanástym hráčom," poznamenal Janečka.

Žilina bude chcieť Spartak zdolať svojim typickým kombinačným futbalom a silnou ofenzívou, jej súper však bude odhodlaný. "Žilina je kvalitné mužstvo, ale my chceme vyhrať. Chceme ju zdolať našimi zbraňami a nepoviem nič nové, keď prezradím, že to budú nasadenie a zdravá agresivita," uzavrel Janečka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk