ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prišla Trnava o body chybou rozhodcu? Klub podal sťažnosť na zväz
zdroj: Jozef Bedej

Prišla Trnava o body chybou rozhodcu? Klub podal sťažnosť na zväz

Slovenský ligový majster minulej sezóny FC Spartak Trnava sa v aktuálnom ligovom ročníku trápi. Základnú časť zakončil v dolnej polovici a v nadstavbovej časti zatiaľ zo šiestich zápasov získal len šesť bodov.

Zverenci ambiciózneho trénera Michala Ščasného vyhrali v skupine o záchranu zatiaľ iba jediný duel, a to hneď ten prvý proti Trenčínu (1:0). Hoci sú stále na prvom mieste záchranárskej vetvy, séria piatich zápasov bez víťazstva ich približuje k spodným priečkam. V sobotu na pôde Zlatých Moraviec boli zásluhou gólu striedajúceho Kubilaya Yilmaza blízko pretrhnutiu negatívnej šnúry, ViOn si však z tlaku vybojoval tri minúty pred koncom pokutový kop. Ten premenil Tomáš Ďubek a stanovil tretiu trnavskú remízu v nadstavbe.

Situácia sa dostala až do momentu kola v našom pondelňajšom review. Domáci Tkáč už totiž hlavičkoval do prázdnej brány, kde nestál brankár Bolek, ale len stopér Tomáš Košút. Hoci dobehujúci Válovčan mohol zavesiť do prázdnej brány, refelxívne chytil loptu do rúk a pýtal si pokutový kop. Zo záberov kamier sa zdala byť situácia jednoznačná, Košút išiel rukami proti lopte a nik na ihrisku výrazne proti verdiktu arbitra Dušana Sedláka neprotestoval. Trnavský klub sa však s oneskorením predsa len vrátil k situácii a podrobne si zmapoval zábery televíznych kamier.

Podľa ich záveru sa hráč napokon lopty vôbec nedotkol. „Sme presvedčení, že náš obranca pravidlá neporušil, nakoľko zahral hlavou a teda vylúčený bol neoprávnene a nemala sa kopať penalta. Tento moment výrazným spôsobom ovplyvnil výsledok stretnutia. Ten už, samozrejme, nezmeníme a ostane v platnosti. V tomto momente ide o to, aby bola situácia prehodnotená a na základe chybného verdiktu rozhodcov anulovaná červená karta pre Tomáša Košúta. Následne by tak bol k dispozícii na ďalší fortunaligový duel v Senici, píše sa na oficiálnom profile klubu na sociálnej sieti Facebook.

Niektorí užívatelia k príspevku pridali komentáre, kde vyčítajú skúsenému stopérovi, že neprotestoval voči rozhodnutiu počas daného zápasu. „Hráč to hovoril hneď a tvrdí to stále,“ reagoval klub v komentári na dané reakcie. Prípadom sa každopádne bude v priebehu týždňa zaoberať komisia rozhodcov (KR) a na zasadnutí určí definitívne rozhodnutie disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ). O výsledkoch vás budeme na portáli ProFutbal.sk informovať.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk