ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra zatiaľ bez licencie na ďalší ročník Fortuna ligy, dôvodom financie
zdroj: TASR

Nitra zatiaľ bez licencie na ďalší ročník Fortuna ligy, dôvodom financie

Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) na svojom zasadnutí predbežne udelil licenciu pre klubové súťaže UEFA a Fortuna ligu jedenástim tímom, ktoré aktuálne pôsobia v najvyššej súťaži. Jediný klub, ktorý neprešiel licenčným procesom je FC Nitra.

POLK zasadal v Bratislave ešte v stredu 24. apríla a zaoberal sa minimálnymi požiadavkami licenčných kritérií pre sezónu 2019/2020. Výsledkom bolo udelenie licencií pre jedenásť tímov - všetkých s výnimkou FC Nitra. „Prvostupňový orgán licenčného konania sa rozhodol neudeliť licenciu klubu FC Nitra, ktorý nesplnil minimálne požiadavky finančných licenčných kritérií. Klub má právo do 10. mája 2019 podať odvolanie voči rozhodnutiu Odvolaciemu orgánu licenčného konania (OOLK),“ informoval Slovenský futbalový zväz (SFZ) prostredníctvom úradnej správy na svojom webe

Aktuálne ôsmy celok fortunaligovej tabuľky zápasil na prelome rokov s finančnými problémami, po predaji Andreja Fábryho do českého Jablonca sa však mala finančná situácia v klube stabilizovať a vedenie sa následne rozhodlo viac do médií ekonomickú situáciu v klube nekomentovať.

Skalica radosť
Skalica bojuje o postup do Fortuna ligy, stopercentne istú však pre administratívne veci nemá ani druholigovú licenciu. (foto: MFK Skalica)

Zároveň spomínaný orgán udeľoval klubom licenciu aj pre štart v druhej najvyššej súťaži, ktorú dostali všetky mužstvá. Pätica klubov Partizán Bardejov, Inter Bratislava, Lokomotíva Košice, Skalica a Šamorín však majú povinnosť do 15. júna predložiť správu audítora o overení účtovnej závierky klubu za finančný rok 2018. V prípade nesplnenia tejto povinnosti bude zahájené konanie o odobraní licencie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk