ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Disciplinárka rozhodla: Slovan s trestom za majstrovské oslavy, Žilina s tromi pokarhaniami
zdroj: TASR

Disciplinárka rozhodla: Slovan s trestom za majstrovské oslavy, Žilina s tromi pokarhaniami

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zverejnila tresty pre kluby, hráčov a ďalších predstaviteľov za posledné obdobie.

V úvode sa tradične komisia venovala kartovým trestom pre jednotlivých hráčov, tentoraz však vyšli fortunaligisti so skoro čistým štítom. Jediným hráčom s trestom je Erik Grendel, ktorý bol vylúčený v závere zápasu so Senicou. Pauzovať však budú viacerí hráči z druhej najvyššej súťaže, po piatej žltej karte Adam Pajer (Poprad), Tomáš Šalata (Inter Bratislava), Adrián Leško (Lokomotíva Košice), Kristóf Domonkos (KFC Komárno), respektíve po deviatej Roman Zemko (KFC Komárno). Trest na najbližší zápas majú aj Jaroslav Kolbas a Ján Novák (Slavoj Trebišov), víkendový duel v Skalici sa však presunie na iný termín.

Komisia pristúpila tradične aj k finančným trestom. Majstrovské oslavy fanúšikov bratislavského Slovana, ktorý hojne používali pyrotechniku a vytrhli dvadsaťpäť sedačiek v sektore hostí na žilinskom štadióne, vyjdú klub na trest 400 eur s povinnosťou vysporiadať škodu na majetku. Za pyrotechniku a vulgárne pokriky voči rozhodcovi pyká aj Trnava z odvetného pohárového zápasu proti Senici, sumou dvesto eur. 

Zaujímavosťou je, že prešetrovaná bola aj Žilina, a to hneď trikrát. Za vulgárne pokriky divákov v prvom semifinálovom súboji s Michalovcami, ten istý prečin zaznamenal delegát aj v druhom kole Fortuna ligy v zápase Ružomberok - Žilina a do tretice za použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu, ktorá to dovolila. Členovia disciplinárky však udelili klubu len jedno pokarhanie a dve upozornenia, žiadny finančný trest. Rovnako postupovali v jednom prípade Dunajskej Stredy.

Žilina fanúšikovia
Ultras Žiliny sa vrátili na tribúny, klub zatiaľ za nich pokuty platiť nemusí. (foto: MŠK Žilina)

Peňaženky si ale musia pripraviť druholigisti. Po zápase Pohronie - Banská Bystrica, na ktorom bola použitá pyrotechnika v sektore hostí, zaplatí Dukla tristo eur a domáci tím dostal upozornenie. Platiť bude aj Liptovský Mikuláš, a to tristo eur za vulgárne pokriky divákov a vulgarizmy vo VIP priestoroch voči delegovaným osobám a hráčom hostí, vrátane obliatia pivom asistenta rozhodcu divákom v domácom zápase proti Petržalke. Riešený bol aj zápas Komárno - Poprad, kde boli v hektickom závere udelené tresty domácej lavičke. Tréner Komárna Jozef Olejník vyšiel s pokutou 100 eur, viceprezident klubu Vojtech Szüllö zaplatí 150 eur a masér Imrich Baranyai až 200 eur.

Informácie zverejnil Slovenský futbalový zväz v tradičnej úradnej správe na svojom webe.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk