ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Asensia lanária giganti, Real zmietol zo stola 180-miliónovú ponuku
zdroj: TASR/AP

Asensia lanária giganti, Real zmietol zo stola 180-miliónovú ponuku

Marco Asensio a celý Real Madrid už túžobne očakávajú koniec sezóny 2018/2019. Šikovný ofenzívny stredopoliar neodohral ani polovicu zápasov, a tak sa nahlas začalo špekulovať o jeho prestupe. Hráčov agent však vyhlásil, že „biely balet“ predaj talentovaného krídelníka odmieta.

Podľa slov hráčovho zástupcu Horacia Gaggioliho už Real Madrid odmietol ponuku vo výške 180 miliónov eur za Marca Asensia. Ten v aktuálnom ročníku odohral len 20 zo 42 zápasov v La Lige a Lige majstrov. Médiá ho v poslednej dobe nahlas spájali predovšetkým s Liverpoolom a Juventusom, megatransfer sa však podľa všetkého neuskutoční.

„Za posledný rok prišli na Marca ponuky vo výške 150 a 180 miliónov eur, ale Real Madrid ho nechce predať,“ prezradil Gaggioli pre ESPN: „Veľké kluby majú o neho stále záujem, ak by Marco chcel zmeniť klub, bolo by to možné. On však stále tvrdí, že je v Madride šťastný a túži len po úspechu s Realom. Je to stále mladý chlapec, ktorý sa zlepšuje. V klube sú s ním spokojní.“

Marco Asensio
V Reale Madrid neodohral túto sezónu ani polovicu zápasov, no v španielskej reprezentácii nastupuje pravidelne (foto: TASR/AP)

Real Madrid vyhodil dvoch trénerov a neúspešnú sezónu zakončí obľúbený Zinedine Zidane, ktorý „pusinky“ doviedol k trom triumfom v prestížnej Lige majstrov. Od jeho príchodu nastúpil Asensio na päť zo šiestich zápasov. Pozitívom pre hráča je, že je naďalej stabilnou súčasťou španielskej reprezentácie, v marci odohral oba kvalifikačné zápasy v boji o postup na Euro 2020. 

„Tento rok bol ťažký pre každého v Madride, nebola to dobrá sezóna pre nikoho v klube. Také veci sa vo futbale stávajú. Nikomu sa nedarilo, nebol to len prípad Marca,“ dodal Gaggioli, ktorý sa svojho klienta zastal: „Možno, že sa od Asensia očakávalo viac, keďže v minulosti preukázal ohromný potenciál, no teraz to jednoducho nefungovalo. Jednotlivci to nemajú ľahké, keď sa tímu nedarí. Vtedy nezáleží ani na tom, či ste Lionel Messi alebo Diego Maradona. Pozitívom je, že Marco hrá dobre za Španielsko, pravidelne nastupuje v reprezentačnom drese. Už dnes rozmýšľa nad ďalšou sezónou a o tom, ako pomôcť Realu Madrid k zisku ďalších trofejí.“

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk