Aj Panenka by sa usmial: V Austrálii zahral hráč penaltu nevídaným spôsobom
zdroj: brisbaneroar.com.au

Stredajší zápas austrálskej ligy medzi predposledným tímom Brisbane Roar a štvrtým celkom Adelaide United nemožno označiť inak ako bláznivý. Nielen kvôli priebehu či konečnému výsledku, ale aj atypicky zahranému pokutovému kopu.

Skóre síce otvorili hostia už vo štvrtej minúte, no domáci celok dokázal už do polčasovej prestávky stav stretnutia otočiť vo svoj prospech. Štart do druhej polovice mali lepší hostia, v úvodnej päťminútovke dokázali vyrovnať, no po hodine hry prišla zaujímavá situácia: stret mladého domáceho útočníka D'Agostina s brankárom hostí skončil neprirodzeným saltom faulovaného pri páde a nasledoval pokutový kop. Loptu si zobral jeden z dvoch domácich legionárov, skúsený francúzsky krídelník Éric Bauthéac a dokonale zosmiešnil hosťujúceho brankára.

Hostí však daná situácia naštartovala a v záverečnej dvadsaťminútovke pridali ešte ďalšie tri presné zásahy. Po osemgólovej prestrelke vyhrali hostia 5:3, už predtým však bolo jasné, že v play off budú štartovať vo štvrťfinále. Austrálsku A-League čaká cez víkend posledné kolo základnej časti súťaže.