ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mentel: Neprišiel som do Petržalky robiť hlavného trénera, Piroska má potenciál
zdroj: facebook/FC Petržalka

Mentel: Neprišiel som do Petržalky robiť hlavného trénera, Piroska má potenciál

Po piatich jarných kolách mali v Petržalke hlavu v smútku. Po domácej výhre nad Komárnom ťahali sériu štyroch zápasov bez víťazstva, body strácali aj s Interom, Trebišovom či Šamorínom, ktorí bojujú o záchranu. Zlý štart po zimnej prestávke stál miesto trénera Balázsa Borbelyho, posledné tri stretnutia vedie mužstvo tréner brankárov Miroslav Mentel, po boku so svojim stále ešte zverencom Jurajom Piroskom. Portál ProFutbal.sk zisťoval aká je situácia v petržalskom klube.

Napriek ďalšej prehre počas víkendu s Bardejovom, tiež tímom namočeným do záchranárskych vôd, sa v stredu podvečer našli v hlavnom meste stovky priaznivcov, ktorí prišli mužstvo povzbudiť na duel proti posledným Lipanom. Petržalčania sa odvďačili fantastickým výkonom, do desiatej minúty viedli o dva góly. Aj vďaka panenkovskej penalte Pirosku či výstavnej strele Turčáka napokon vyhrali 4:1, hoci výsledok mohol byť priepastnejší. „Úvod nám veľmi pomohol, po prehre s Bardejovom sme boli v kŕči. Rýchle góly nás upokojili, aj keď možno až príliš. V niektorých situáciách sme hrali príliš komplikovane, niekedy som tomu ani sám nerozumel, čo sa na ihrisku deje,“ hodnotil dočasný hlavný tréner Petržalky Miroslav Mentel, ktorému robí asistenta práve strelec druhého gólu Juraj Piroska.

FC Petržalka tím klbko
Petržalka sa ako nováčik zaradila medzi popredné tímy druhej ligy. (foto: facebook/FC Petržalka)

Práve skúsený ofenzívny líder sa v dvadsiatej minúte porúčal z ihriska a nahradil ho Lukáš Gašparovič. Tribúnami sa ozývali podpichovačné reči, že dostal voľno za úspešnú penaltu, aby sa mohol venovať deťom, prípadne aby mohol koučovať mužstvo z lavičky. Pochopiteľne, ani jedna z týchto možností nie je správna. „Žiaľbohu, Ďurovi sa opäť obnovilo staré zranenie stehenného svalu, pre ktoré bol predtým mimo futbalu tri týždne. Je to smola. On je ten typ, ktorý spoluhráčom pomôže, ktorý dokáže usmerniť hru. Ale dokáže na mužstvo vplývať aj z lavičky, takže preto jeho stratu možno nebolo až tak enormne cítiť,“ dodal tréner na margo striedania najlepšieho hráča na ihrisku.

Hoci len ťažko zanalyzovať, nakoľko poznamenala kabínu trénerská zmena, faktom zostáva, že od nej vyhrala Petržalka dva z troch zápasov. Okrem Lipian aj duel na pôde o postup bojujúceho Liptovského Mikuláša. „Boby (Balázs Borbély – pozn. red.) zanechal mužstvo pripravené a v dobrej kondícii. Odviedol kus poctivej roboty a ja, spolu s Ďurom a Dominikom Tóthom, len pokračujeme v už načatej práci. Nebolo treba nič zásadné meniť,“ zhrnul Mentel, ktorý pochválil aj svojho zverenca a kolegu: „Ďuro Piroska má už druhé najvyššie trénerské vzdelanie a podľa mňa jeho myšlienky do budúcna smerujú k trénerstvu. Je mladý, inovatívny, ale rozumný. Má čo hráčom odovzdať, môže sa pýšiť skúsenosťami z reprezentácie, z európskych pohárových súťaží, hral v zahraničí, jazykovo je zdatný. Ako tréner má veľkú perspektívu,“ dodal šéf petržalskej lavičky.

FC Petržalka gól radosť
Nielen Piroska, ale aj hráči ako Gašparovič, Turčák, Prekop a ďalší ukazujú fortunaligovú kvalitu. (foto: facebook/FC Petržalka)

Známy brankársky odborník prišiel do Petržalky v októbri, presun na post hlavného kormidelníka nebol jeho vysnený. „Práveže vôbec nie, toto nie je moja šálka kávy. Išlo iba o z núdze cnosť, mám prísľub od vedenia, že v najbližších dňoch príde nový tréner. Verím, že k tomu príde čo najskôr. Mám na starosti aj brankárov v mládeži, už teraz je to ťažké stíhať,“ poznamenal pred záverečnými piatimi kolami, kde piatu Petržalku čakajú tri výjazdy (Dubnica, Prešov, Poprad) a domáce duely proti Banskej Bystrici a Skalici. „Umiestnenie je na nováčika prekvapivo dobré, spokojnosť môžeme vyjadriť najmä s jesennou časťou, hoci prišli aj slabšie zápasy. Máme teraz ťažké vylosovanie a ak by sme napokon sezónu zavŕšili na piatej priečke, bol by to malý zázrak. Som racionálne zmýšľajúci človek, máme úzky káder a do konca roka budeme vďační za každý jeden bod,uzavrel rozhovor pre ProFutbal.sk dočasný tréner Miroslav Mentel.

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk