ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Banská Bystrica na jar stále bez prehry, Liptáci neprelomili smolu
zdroj: bbonline.sk

Banská Bystrica na jar stále bez prehry, Liptáci neprelomili smolu

Na skvelej vlne sa vezie banskobystrická Dukla. Zverenci trénera Stanislava Vargu ako jediní v jarnej časti druhej ligy ešte nenašli premožiteľa. V stredajšom 25. kole remizovali na pôde štvrtého Liptovského Mikuláša 2:2. Aj vďaka ďalšiemu získanému bodu okupujú „vojaci“ v tabuľke ôsmu priečku a pomaly ale isto si budujú náskok pred zónou zostupu.

Duelu na Liptove azda nič nechýbalo. Ešte v prvom polčase nepremenil pokutový kop domáci kanonier Richard Bartoš, po zmene strán oba tímy opečiatkovali konštrukciu brány, k tomu pridali i po dva góly. Liptovský Mikuláš viedol po góle Lauru 1:0 a po zásahu Staša i 2:1, no na zisk troch bodov to nestačilo. V 69. minúte prvýkrát vyrovnával Starší a v 87. minúte uzavrel skóre stretnutia Polievka.

Doplácajú na zbytočné chyby

„Je to veľká škoda. Od prvej minúty sme boli na ihrisku dominantnejší, už v prvom polčase sme nepremenili vyložené šance. Hoci sme dvakrát viedli, po našej chybe súper vyrovnal. Stratili sme ďalšie body,“ nechápavo krútil hlavou autor druhého domáceho gólu Tomáš Staš. Jeho slová potvrdil i tréner Liptákov Štefan Zaťko: „Stretli sa dve kvalitné mužstvá, hralo sa z jednej strany na druhú. Podľa môjho názoru sme si zaslúžili vyhrať, momentálne sa však nachádzame v hlbokej kríze, čo sa týka výsledkov. Za každú chybu sme tvrdo potrestaní. Dostávame veľmi lacné góly, preto nie sme úspešní.“

Štefan Zaťko
Od Liptákov sa odklonila šťastena, tréner Zaťko verí, že to v závere sezóny zmenia (foto: MFK Tatran/Tomáš Kučera)

Posledné víťazstvo zaznamenal Liptovský Mikuláš ešte 30. marca proti Lipanom. Odvtedy dvakrát prehral a dvakrát remizoval. Chuť si bude môcť napraviť už v sobotu v Stropkove proti „domácemu“ Prešovu. „Chceme po dlhšom čase vyhrať. Nehráme zle, podávame celkom dobré výkony, no nevíťazíme. Verím, že to v najbližších kolách zmeníme,“ zaželal si 22-ročný Staš. Aj napriek štvorzápasovej sérii bez víťazstva sa Liptáci nachádzajú v tabuľke na štvrtej priečke, len o dva body za treťou Skalicou. „Chlapci sú sklamaní z toho, ako sa jar vyvíja, no musíme ich pripraviť na zostávajúce kolá. Stále je o čo hrať. Chceme hrou a výsledkami potešiť nielen seba, ale i našich fanúšikov,“ dodal Štefan Zaťko.

Zlomový bod

„Vojaci“ sa po dvoch víťazstvách museli uskromniť, avšak, aj po tom, ako získali bod v Liptovskom Mikuláši sa z ich tvárí zračila spokojnosť. „Čakali sme ťažký zápas, to sa aj potvrdilo. Domáci nepremenili pokutový kop, dvakrát v zápase viedli, no šli sme do rizika a zakaždým sme vyrovnali. Dokázali sme sa zmobilizovať, za čo chlapcom ďakujem,“ zhodnotil tréner Banskobystričanov Stanislav Varga a jedným dychom vyzdvihol výkony útočníka Róberta Polievku a brankára Adama Krejčího: „Robo prvý gól pripravil, druhý sám strelil. Je to náš rozdielový hráč. Pochvalu si zaslúži i Adam. Futbal je však kolektívny šport. Aj tí, ktorých možno na ihrisku nebolo tak vidno, sa veľkou mierou pričinili k zisku tohto dôležitého bodu.“

Róbert Polievka radosť
Róbert Polievka bol pri oboch góloch Dukly a výraznou mierou sa pričinil o natiahnutie série bez prehry (foto: bbonline.sk)

Duklu delili len tri minúty od prvej jarnej prehry. Tú ale odvrátil aktívny Polievka. „Chytená penalta nám dodala vieru, cítili sme, že nám to dnes bude priať. Slúži nám ku cti, že sme to do konca nevzdali, a že sme sa aj za nepriaznivého stavu snaižli hrať. Ukázalo sa, že čo futbalu dáte, to sa vám vráti. Získali sme možno zlomový bod,“ neskrýval radosť 22-ročný rodák z Krupiny. 

V najbližšom kole hostí Banská Bystrica nepríjemný Bardejov, ktorý má na konte len o bod menej. V prípade víťazstva by už o záchrane Dukly v druhej lige nebolo pochýb. „Nepozeráme sa na to, s kým hráme, sústredíme sa hlavne na seba. Verím, že budeme pokračovať vo fazóne, akú máme. Toto mužstvo má rozhodne na viac. Chceme sa šplhať čo najvyššie a splniť náš cieľ,“ uzavrel Róbert Polievka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk