ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do malého mesta prišiel bývalý reprezentant. Miesto obdivu sa dočkal posmechu a urážok
zdroj: facebook/FK Poprad

Do malého mesta prišiel bývalý reprezentant. Miesto obdivu sa dočkal posmechu a urážok

Ak by dnes dohrával kariéru za rezervu nemeckého Bochumu, kde sa stal v sezóne 2007/08 jedným z najproduktívnejších hráčov nemeckej Bundesligy, ľudia by mu tlieskali, mnohí by sa s ním chceli odfotiť. Tridsaťšesťročný Stanislav Šesták ale prišiel zakončiť svoju bohatú a úspešnú kariéru na Slovensko. Hoci aj on sa postaral o to, aby sa zvýraznila naša krajina na futbalovej mape sveta, reakcie tribún tomu často nenasvedčujú.

Druholigový Poprad, ktorého dres bývalý slovenský reprezentant oblieka, sa v utorok predstavil na ihrisku v Stupave proti bratislavskému Interu. Prvý polčas hral na krídle pri tribúnach, hoci sa na štadióne v malom 10-tisícovom mestečku tiesnila len zhruba stovka, prevažne vekovo starších fanúšikov. Tí využili známe meno v kádri súpera len na to, aby si z neho spravili obetného baránka. Pri každom dotyku s loptou Šestáka verbálne urážali, posmievali sa. Ak bol faulovaný, určite simuluje. Hovoria: veď v zahraničí musel zniesť aj ťažšie súboje. Nedajbože, ak fauloval on.

Skúsený futbalista sa nad reakciami niekoľkých fanúšikov z tribún už počas zápasu len usmieval, aj keď bolo cítiť, že mu to dvakrát príjemné nie je. „Človek to vníma, nedá sa to nepočuť. Deje sa to v každom meste, niekedy aj na domácom štadióne. Vždy sa objaví niekto, kto príde frustrovaný, možno z práce, možno z domu. Potrebuje sa vykričať, zanadávať si na niekoho a ten objekt si nájde. Snažím sa, aby som si to nepripúšťal veľmi osobne a rešpektovať to. Chcem si odohrať svoje, pomôcť mužstvu a baviť futbalom seba a fanúšikov, ktorí si prišli futbal užiť,“ reagoval s pokojným hlasom pre ProFutbal.sk Stanislav Šesták.

Stanislav Šesták a fanúšikovia
Šesták je medzi domácimi fanúšikmi obľúbení, no aj doma sa mu stane, že sa stretne s neprajnosťou. (foto: facebook/FK Poprad)

Ani tri sezóny v bundesligovom Bochume, štyri úspešné sezóny v Turecku, titul s maďarským Ferencvárosom, dva so Žilinou či ďalšie zápasy za Tatran Prešov či bratislavský Slovan nestačia, aby futbalista mohol vo vlastnej krajine na sklonku kariéry žať slávu. A to napriek tomu, že šiestimi dôležitými gólmi posunul slovenskú reprezentáciu na majstrovstvá sveta v Afrike, jeden pridal aj v kvalifikácii pred ME 2016 vo Francúzsku. 

Je to smutné, ale nie som prvý ani posledný. Svoje si prežil aj Robo Vittek či ďalší futbalisti. Ak by tu hral Maťo Škrtel, tiež by sa aj dnes medzi sto štyridsiatimi divákmi isto našli dvaja – traja, ktorí naňho budú neustále pokrikovať. Mrzí to, ale s fanúšikmi sa nikdy hádať neoplatí. Občas to vo mne vybuchne, priznám sa, ale snažím sa nekonfrontovať sa s tým a užiť si posledné zápasy čo najviac sa to dá,“ zakončil tému s úsmevom popradský útočník.

Stanislav Šesták (Poprad)
Poprad remizoval s Interom 0:0 a šance na postup do Fortuna ligy sa klubu skomplikovali. (foto: facebook/FK Poprad)

Viac o tom či sa v kabíne FK Poprad spomína najvyššia súťaž a nakoľko by to bola výzva pre 36-ročného harcovníka Stanislava Šestáka sa dozviete na portáli ProFutbal.sk v druhej časti rozhovoru už čoskoro.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk