Sissoko po vyradení Manchestru City sedel zlomený v šatni. Nechápal, čo má oslavovať
zdroj: Moussa Sissoko v zápase proti Manchestru City. (tasr/ap)

V 34. minúte pri napádaní Kevina De Bruyneho spravil zlý pohyb a natiahol si triesla. Zostal na trávniku, dokázal chodiť i vyklusávať, no pri rýchlejšom pohybe ho obmedzovala bolesť. Dvakrát sa zrútil na trávnik, dvakrát ho ošetrovali, až po šiestich minútach od zranenia prenechal miesto strelcovi postupujúceho gólu Tottenhamu Fernandovi Llorentemu. Francúzsky stredopoliar Moussa Sissoko bol jeden z hrdinov postupu Spurs vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Manchestru City. Paradoxne, kľúčový moment a výbuch eufórie spoluhráčov prepásol.

Sissoko sa po ošetrení v šatni v druhom polčase vrátil a sledoval ďalší priebeh zápasu z lavičky. Tottenham od Llorenteho zásahu zo 73. minúty držal postupové karty. Keď Raheem Sterling v 94. minúte naklonil misky váh znovu na stranu Manchestru City, Sissoko sa stratil v útrobách štadióna. Zlomený z vypadnutia svojho tímu sedel v šatni a prehrával si scenár stredajšieho večera na Etihad Stadium. „Čo by bolo, keby som dohral do konca?“ pýtal sa.

Sissoko niekoľko minút smútil v šatni, keď do nej vkročil jeden z členov realizačného tímu. „Neuveriteľné, zvládli sme to,“ vravel. Sissoko tomu nerozumel. „Ako sme to zvládli?“ pýtal sa. V tom mu člen tímu oznámil, že postupový gól Sterlinga neplatil. Videorozhodca ho zrušil pre ofsajdové postavenie, Tottenham udržal tesnú prehru 3:4 znamenajúcu postup do semifinále.

„V momente som si navliekol tričko a vybehol som von oslavovať so svojimi spoluhráčmi. Zabudol som aj na svoje zranenie, bol to emotívny šok. Dosiahli sme historický úspech, musel som oslavovať s ostatnými,“ dodal s úsmevom čoskoro tridsaťročný 55-násobný reprezentant Francúzska v minulosti pôsobiaci v Newcastle United a Toulouse.