Bombardér Francúzska, náhradník Chelsea. Giroud sa snaží neprejaviť frustráciu
zdroj: Útočník Chelsea Olivier Giroud zakončuje proti brankárovi West Hamu Lukaszovi Fabianskému. (tasr/ap)

Aj keď od príchodu do Chelsea v januári 2018 robí náhradníka a robil ho aj na konci pôsobenia v Arsenale, pre trénera francúzskej reprezentácie Didiera Deschampsa je na hrote útoku voľbou číslo jeden.

Henry, Platini, Giroud

Kouč majstrov sveta uprednostňuje 32-ročného Oliviera Girouda pred Benzemom, Lacazettom či Martialom. Nehovoriac o tom, že Deschamps by na pozícii deviatky mohol využiť aj Griezmanna s Mbappém, ktorých Giroud vytláča do krídelných priestorov. Giroud je s 35 gólmi v 89 zápasoch po Henrym a Platinim tretí najlepší strelec francúzskej histórie. Počas majstrovského ťaženia na šampionáte v Rusku chýbal v základnej zostave len v prvom zápase. Tréner Maurizio Sarri však na klasického predátora šestnástky napriek tomu nestavia.

Giroud dostáva v aktuálnom ročníku priestor najmä v Európskej lige. V desiatich zápasoch strelil deväť gólov a dva pripravil. Odohral v nej zhruba toľko minút, čo ako náhradník nazbieral za 24 ligových stretnutí. V Premier League dostáva prednosť Gonzalo Higuaín, pred odchodom do Atlética Madrid bol preferovaný Álvaro Morata. Keď už aj Sarri nemá k dispozícii klasického útočníka, pred Giroudom dostáva na špici prednosť krídelník Eden Hazard.

Som veľmi frustrovaný

„Verte mi, som veľmi frustrovaný, keď nie som na ihrisku a plním vedľajšiu úlohu. No nechcem to prejaviť. Snažím sa frustráciu pretaviť v pozitívnu energiu,“ vravel Giroud ešte pred odvetou štvrťfinále Európskej ligy proti Slavii Praha. Chelsea vo štvrtok zdolala českého vyzývateľa 4:3, keď všetky góly nasúkala v úvodných 27 minútach. Giroud jeden dal a dva pripravil. V pondelňajšej ligovej dohrávke proti Burnley a ďalšom boji o umiestnenie v TOP 4 anglickej Premier League však znovu bude sedieť zrejme iba na lavičke Chelsea.

Francúz Olivier Giroud vo finále majstrovstiev sveta bojuje s Chorvátom Dejanom Lovrenom. (tasr/ap)

„Budúci rok chcem mať dôležitejšiu rolu. Najdôležitejšie je pre mňa byť šťastný na ihrisku, užívať si hru a mať čo najviac odohratých minút. Som súťaživý typ. Mám 32 rokov, vyhral som majstrovstvá sveta, no chcem ukončiť kariéru spokojný,“ hovorí bývalý hráč Arsenalu, Montpellieru či Tours. Giroud si pred poslednými sezónami kariéry uvedomuje, že spokojnosť nedosiahne na lavičke pre náhradníkov.

Chelsea vyhovuje Giroud ako hráč z lavičky a na pohárové zápasy. Cestou pre Francúza je odchod zo Stamford Bridge. Avšak, problém vzniká v súvislosti s trestom londýnskeho klubu, ktorý nemôže v lete registrovať nových hráčov. Chelsea sa proti trestu odvolala a dištanc môžu oddialiť alebo i zrušiť. „Musím sa stretnúť s klubovou riaditeľkou, no existuje možnosť, že budem v Chelsea aj nasledujúcu sezónu. Momentálne neviem, čo bude, no chcem mať jasno pred koncom aktuálneho ročníka,“ cituje Girouda portál goal.com.