Ambulancia Tottenhamu v modernej klasike ošklbala miliardárov. Guardiola: Je to kruté
zdroj: Radosť Tottenhamu po góle Fernanda Llorenteho na postupových 3:4. (tasr/ap)

V úvodných deväťdesiatich minútach v Londýne sme videli jediný gól Sona, za jedenásť minút odvety padli štyri. Hviezda Tottenhamu Son tretím zásahom vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Manchestru City v desiatej minúte otočil na 2:1, no Sterling už v 21. minúte vrátil domácich do vedenia 3:2. Hralo sa v šialenom tempe, hráči i fanúšikovia na inak mĺkvom Etihad Stadium sa utrhli z reťaze. Konfrontácia dvoch anglických ťažkých váh pripomínala thriller v hádzanej, kde útok striedal útok. Fantastická futbalová šou vzrušovala fanúšikov, prímes napätia servírovali hraničné rozhodnutia za pomoci videotechnológie VAR.

Kohúti roztrhali sen o quadruple

Tottenham sa v odvete musel zaobísť bez šiestich zranených hráčov vrátane opôr Diera a Kanea. V priebehu stretnutia sa zranil aj Sissoko, pre prvé semifinále sa vykartoval Son. „Kohúti“ znovu preukázali odolnosť a bojovnosť, ktoré ich zdobia od kľúčových bojov v skupinovej fáze. V 78. minúte štvrtého zápasu základnej časti mali na konte jediný bod a prehrávali doma s Eindhovenom 0:1. Kane stretnutie otočil a začala veľká vzbura Spurs. Za sebou v skupine nechali Škriniarov Inter Miláno a v osemfinále Ligy majstrov vyradili Dortmund.

Manchester City pred odvetou stále sníval sen o quadruple - štyroch trofejách v jednej sezóne. Stratég Pep Guardiola disponoval takmer kompletným kádrom. Do toho v ostatných rokoch investovali majitelia stovky miliónov. Trhová hodnota kádra Citizens predstavuje 1,14 miliardy eur, miliardovú hranicu prekonáva už len tím Barcelony (1,18 miliardy). Guardiola napriek všetkým dostupným prostriedkom ani do tretice nepostúpil so City do semifinále Ligy majstrov.

zdroj: Zostrih stretnutia Manchester City - Tottenham 4:3.

VAR - dráma a spravodlivosť

Defenzíva Guardiolu na čele s chybujúcim Laportem si v stredu vybrala slabší deň. Kým v dlhodobej súťaži sa jeden výpadok stratí, v Lige majstrov, kde rozhoduje 180 minút, vás to môže stať celoročné úsilie. Guardiola sa napriek dominantnému štýlu hry nedostal do finále najprestížnejšej klubovej súťaže sveta od triumfu s Barcelonou v roku 2011. Napriek tomu, že medzitým sedel na lavičke nemeckého giganta Bayernu Mníchov.

„Je to kruté, no výsledok musíme akceptovať. Som hrdý na hráčov i fanúšikov. Odkedy som v Manchestri, nikdy som na štadióne nepočul takýto hluk,“ povedal po zápase Guardiola, ktorý znovu vyjadril podporu technológii VAR. Napriek tomu, že v stredu rozhodla dvakrát v neprospech jeho tímu. Najskôr pri kľúčovom góle Llorenteho na postupových 3:4 a potom pri ofsajdovom verdikte po dodatočne neuznanom góle Sterlinga na 5:3 v samom závere nadstaveného času. Oba verdikty boli po revízii správne, VAR vniesla do konfrontácie titánov okrem drámy i spravodlivosť. Zmena emócií na Etihad Stadium po zrušení Sterlingovho postupového gólu bola dychberúca. Rovnaký charakter malo kompletné stretnutie aj so šialeným vyvrcholením.

zdroj: Emócie po poslednom hvizde epického zápasu.

Pochettino: Futbal nie je len o talente

Rovnako impozantné bolo sledovať meniace sa emócie trénera Tottenhamu Mauricia Pochettina. Dlho prežíval infarktové stavy, až prišla úľava a veľká eufória. „Som viac než šťastný, viac než hrdý. Semifinále Ligy majstrov bol náš sen, moji hráči sú hrdinovia. Futbal nie je len o talente, je o viere a správnej mentalite. Môj tím má dušu, charakter a mentalitu veriť, že vo futbale je možné všetko. Dnes sa ukázalo, prečo všetci tak veľmi milujeme futbal,“ vravel na pozápasovej tlačovke Pochettino.

Odveta na Etihad Stadium sa zaradí medzi klasiky modernej histórie Ligy majstrov. „Fantastické stretnutie. Moje myšlienky sú teraz so všetkými, ktorí nemajú radi futbal,“ napísal na svojom Twittri Gary Lineker. Sociálne siete obletela aj úprimná radosť zraneného útočníka Tottenhamu Harryho Kanea, ktorý stretnutie sledoval doma v televízii. Epickú cestu Spurs v semifinále Ligy majstrov skríži ďalší klub snívajúci vlastnú rozprávku Ajax Amsterdam. Verme, že oba tímy znovu popustia uzdu svojej neobmedzenej fantázie a ponúknu veľkolepé divadlo.