ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Víťazom This is my sen chlapci z Fenerbahce, Minárech najlepším brankárom turnaja
zdroj: facebook/AS Trenčín

Víťazom This is my sen chlapci z Fenerbahce, Minárech najlepším brankárom turnaja

Víkendový tradičný trenčiansky turnaj This is my sen sa v roku 2019 podarilo vyhrať chlapcom z tureckého klubu Fenerbahce Istanbul, na stupňoch víťazov im robili spoločnosť anglický West Ham a bronzový taliansky SSC Neapol. Domáci trenčiansky výber skončil v konkurencii šestnástich tímov na výbornom šiestom mieste.

Turnaja This is my sen 2019 hráčov do jedenásť rokov sa zúčastnilo šestnástich tímov zo šiestich krajín. Dva tímy zostavil Trenčín, zo Slovenska nechýbal ani Slovan (8. miesto), Trnava (9.), Žilina (11.) a Prešov (14.), dobré výkony podali aj české celky Sparta (4.) a Slavia Praha (5.), Ostrava (7.), Slovácko (10.) a Brno (12.). Tabuľku uzatvárali ešte poľské kluby Zaglebie Lubin (13.) a Górnik Zabrze (15.). 

V kvalitnej medzinárodnej konkurencii sa mladíci AS Trenčín nestratili. Tím v bielych dresoch sedem zápasov vyhral, päť remizoval a trikrát prehral. Potešil skvelou defenzívnou hrou, keď v pätnástich stretnutiach inkasoval len osemkrát. Zverenci trénerov Michala Vereša a Miroslava Uhrína získali skalpy Brna, Žiliny, Zabrze, Slovácka, Lubinu a Slavie Praha, vyhrali tiež derby s červeným tímom AS Trenčín. S víťazom turnaja z Istanbulu a druhým West Ham United prehrali o jediný gól (0:1). Súboj s tretím Neapolom sa skončil bezgólovou remízou.

„Do turnaja sme vstúpili herne aktívne. Boli sme dominantní, ale doplatili sme na slabú efektivitu v zakončení. To nás trápilo počas celého turnaja. Napriek tomu hodnotím vystúpenie mužstva veľmi pozitívne. Takmer v každom zápase sme diktovali tempo hry. Pozitívne hodnotím aj mentálne nastavenie chlapcov, ktorí na ihrisku nechali srdce. Siahli si na dno svojich síl,“ povedal na adresu bieleho tímu tréner Michal Vereš a pokračoval na druhú skupinu, ktorá skončila bez bodu posledná: „Červené mužstvo musím pochváliť za prístup. Chlapci bojovali v každom zápase až do konca. Za každého stavu. Snažili sa o typický trenčiansky herný prejav, aj keď sa súperom po fyzickej stránke momentálne nedokázali vyrovnať.“

Najlepším hráčom turnaja sa stal Boran Eligüzel z Fenerbahce. Najlepším strelcom bol Sidney Eldreo z West Ham United a najlepším brankárom trenčiansky Thomas Minárech. Cenu Stanislava Lobotku pre najlepšieho hráča AS Trenčín dostal Nicolas Haško, ktorý si odniesol aj dres bývalého trenčianskeho futbalistu, dnes hrajúceho v španielskej Celte Vigo.

Novinkou piateho ročníka turnaja bola trénerská konferencia zameraná na rozvoj hráčov v kategórii prípraviek otvorená pre všetkých záujemcov. K slovu sa dostali zástupcovia klubov z Lubinu, West Ham United, Slavie Praha a Andy Singer z Únie futbalových trénerov Slovenska (ÚFTS).

Odporúčame

HOKEJ.sk